Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után 5...

Bölcsességfog műtét után 5 nappal erősebb fájdalom normális?

Figyelt kérdés
Múlt héten altatásban vették ki egy problémás bölcsességfogamat (alsó). Jól sikerült a műtèt, nem volt idegsérülés, minden rendben ment. Nagyon szép volt a seb, nem is vérzett,szinte nem éreztem fájdalmat. Másnap engedtek haza, a kórházban nem kértem fájdalomcsillapítót. Az orvos azt mondta, elvileg sokkal rosszabbul kéne kinéznem. Fel se dagadt, be se lilult az arcom. Antibiotikum se kellett. Figyelmeztetett, hogy ne lepődjek meg, ha othon jobban fáj, mert a műtét utáni 2.nap a legrosszabb, de utána már nem lesz rosszabb. Valóban akkor (pénteken) jobban fájt, de napi 3 Cataflammal jól lehetett kezelni. Az elmúlt 3 nap szinte fájdalommentes volt gyógyszerrel, mert amint fájni kezdett, vehettem be a következőt és azzal elmúlt. Hajnalban mindig felébredtem, hogy fáj, de visszaaludtam hamar. Ma hajnalban viszont, a műtét utáni 5.nap úgy fájt, hogy be kellett vennem a gyógyszert. Kb.4 óra múlva újra fájt, hogy kellett volna újra, de még nem lehetett. Két gyógyszer között is nagyon fáj. A seb rendben van, nem változott. Szép rózsaszín mindenhol, elkezdett hámosodni. Minden utasítást betartok. Nem értem, mi történt. Holnap megyek varratszedésre, akkor megnézik, meglátom, mit mond az orvos. Azt mondta előzőleg, hogy normális, ha a varratszedéskor még fáj. De elvileg a 2.nap után már nem kéne jobban fájnia. Járt már így valaki? Ez vajon normális? Mikor lesz jobb?

2023. jún. 19. 11:53
 1/1 anonim ***** válasza:

nekem normalisan (nem altatasban szedtek ki mind a 4-et, persze nem egyszerre.)

apum csinalta, fogorvos es szajsebesz. nekem kb egy hetig fajdogalt de nem rosszabb hanem jobb lett mindig.


ne aggodj raneznek holnap.


de fura hogy varrat szedes...manapsag mar olyan varratokat csinalnak ami feloldodik magatol vagy nem is varjak be...a felso volt? minden jot

2023. jún. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!