Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Igénytelennek tartotok emiatt...

Igénytelennek tartotok emiatt egy fiatal lányt?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rosszak a fogaim. Elől szépek, szabályosak és egészségesek, ami látszik, de a 6-os, 7-es fogam mind rossz. Na viszont nem hagytam őket elrohadni, naponta mosok fogat 2-3x, félévente járok fogorvoshoz, mégis így jártam. Nyilván nem hagytam őket szuvasan, megcsináltattam, csak rossz érzés, amikor velem egykorú lányok mondják, hogy egy rossz foguk sincs. Egyszer beszéltem erről egy pasi haverommal és azt mondta, hogy “mosni kéne”-(közben 2x olyan fehér a fogam, mint neki)

Tehát van 4 tömött, 1 gyökérkezelt, 1 koronás és 2 kihúzott fogam hátul. A kihúzottból egyet már pótoltattam implanttal, a másik tervben van. Viszont ezekből semmi sem látszik, mert hátsó fogak és meg is csináltatom őket. Szerintetek ez gáz egy ilyen fiatal lány esetén? Mármint eü szempontból tudom, hogy gáz, de amúgy?

21/L


2023. júl. 22. 18:48
1 2
 1/11 Metionin ***** válasza:
86%
Ha meg van csináltatva, semmi szégyellnivalód nincs. Van akit sajnos ilyen fogakkal "áldott" meg a természet, hogy hiába mossa, romlanak. Annyit tudsz tenni, hogy figyeled, rendesen jársz ellenőriztetni és megfelelő eszközzel, technikával mosod. Egyébiránt senkinek semmi köze hozzá.
2023. júl. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Van, akinek hajlamosabb a foga a romlásra, genetika:(


Sajnos nem nagyon tudsz vele mit csinálni.


Te megteszed, amit lehet:)

2023. júl. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Milyen szempontból? Nem kell témázni róla a melóhelyen, barátok közt, mert felesleges. Párkapcsolatban valószínűleg az számít, hogy ápolod-e. A fogászati kiadásaid nagyobbak lesznek, mint annak, akinek jobb genetikája, de mindenkinek van saját keresztje.
2023. júl. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem beszélek róla úgy általában, csak egyszer mondtam ugye annak az ismerősömnek, hogy megyek fogorvoshoz, és kiakadt, hogy megint? Meg “miért nem mosom”?
2023. júl. 22. 19:18
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Van nekik is rossz foguk hidd el. Amig elől jók addig ne parázz. Hátra mehet az implant nekem 27 fogambol 20 tömve van
2023. júl. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

legfeljebb táplálkozással tudsz valamennyit segíteni a fogaidon.

de 90% genetika.

2023. júl. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Részben genetika, részben a nem kellően alapos gyerekkori fogászati ellenőrzés. Nem véletlenül terjedt el a barázdazárásnak nevezett (ártalmatlan és fájdalmatlan) beavatkozás gyerekek fogászati ellenőrzésekor. A maradandó rágófogak közül a 6-os bújik ki először, tehát nem véletlen, hogy az hajlamos leginkább a szuvasodásra is.
2023. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem konzultálj dentálhigiénikussal, hogy vajon tényleg jól mosod-e a fogad. Ha ennyire rendesen mosod, nem kéne hogy romoljon, genetika ide vagy oda. A dentálhigiénikus megmondja, mi lehet a baj.
2023. júl. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már konzultáltam és rendszeresen megdicsér, hogy mennyire ápoltak és tiszták, valamint átrágtuk a helyes fogápolást, mosást is. Amúgy is járok hozzá félévente fogkőeltavolításra.
2023. júl. 22. 23:01
 10/11 A kérdező kommentje:
Gyerekkoromban nem tudom, hogy volt-e olyanom, de már akkor is rendszeresen hordtak “valamire” a szüleim fogorvoshoz. Lehet, hogy pont arra, mert ahányszor kezeltek engem gyerekként, kisiskolásként, ahhoz képest sokkal több tömött fogamban kéne lennie.
2023. júl. 22. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!