Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészeten mire számítsak?

Szájsebészeten mire számítsak?

Figyelt kérdés
Kaptam beutalót fogeltávolításra. Nincsen íny alatt a fogam, viszont a fogorvos azt mondta hogy ő ezt nem tudná eltávolítani mert hogy domború és le van kopva. Ott mindenképp vágják az ínyt meg varrnak is?
2023. aug. 2. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában igen.
2023. aug. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Dehogy vágnak! Ha bármennyi kinn van a fogból, arra vannak speciális fogóik, simán kikapják 20mp alatt.
2023. aug. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs íny alatt, akkor jobb lenne megmenteni. Csapos fog, koronahosszabbítás, netán fogfelezéssel.
2023. aug. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nekem 2x volt ilyen, érzéstelenítés, utána pár perc alatt kikapták, nem éreztem semmit, osszevarrták, 1 hét után varratszedés.
2023. aug. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogy vágnak-e vagy sem, az nincs szorosan összefüggésben azzal, hogy mennyire van kint az ínyből. Ha a fogorvos nem tudta kihúzni, annak számtalan oka lehetett, például az is, ha görbék a gyökerek, vagy esetleg bunkós a vége, mely esetben szükség van vágásra és csontelvételre is, hiába tűnik úgy laikus szemmel, hogy ráfognak és kirántják. De mint írtam, sok oka lehet, hogy szájsebészetre küldött, ez csak egy a sok közül. Így nem tudni, mire számíts, mindenesetre nem nagy hasi műtétre kell készülnöd, a vágást meg ugyanúgy nem fogod érezni, mint magát a húzást mitöbb, sokszor észre sem veszik a páciensek, maximum ha elhangzik a "szike" szó.
2023. aug. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a lenyeg, hogy nem erzed, es ha bevarrjak, nem is verzik. Nekem egy durvanak hangzo mutet 20 perc volt, nagy varrat, es boldog voltam, mert eveken at a fogorvosok ijesztgettek. Nyugi.
2023. aug. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell félni kapásból a szájsebészettől. Sokszor csak annyiról van szó, hogy sokkal több (és sokszor jobb) eszközeik vannak, mint egy átlagos rendelőnek. Lehet, hogy meg tudná oldani a fogorvosod, mert a tudása megvan hozzá, de az eszköze nem, ezért lehet, hogy mondjuk letörné. És akkor felesleges kör, mert az már szájsebészet mindenképp. Így egyszerűbb egyből beutalót írni, a sokat látott szájsebészek mindent megoldanak, te kb annyit érzékelsz, mint egy átlagos húzásból.
2023. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!