Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj, ha növekszik a bölcsesség...

Fáj, ha növekszik a bölcsességfog?

Figyelt kérdés
Ha nincs semmiféle komplikáció (gyulladás stb.) csak természetesen növekszik a bölcsességfog, az fájdalommal jár vagy járhat?

2023. nov. 27. 04:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hetekig, akár hónapokig. Ha sokáig olyan és zavar, esetleg megakadályoz abban hogy normálisan éld mindennapjaid, érdemes orvoshoz fordulni.
2023. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ma már sokkal jobb. Fogorvos elküldött szájsebészhez, 2 hét múlva tud fogadni. Lassan tünetmentes leszek, szájsebész csak röntgent látta, azt mondta szuvasodást lát és érdemes kihúzni, mert visszatérő probléma lehet. De mi van, ha a fog csak utat tört magának, és ez az egész folyamat természetes, amíg ki nem növi magát teljesen?
2023. dec. 1. 19:49
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha a röntgenen problémát lát a fogon, akkor probléma van vele. Én nem engedtem kihúzatni a bölcsességfogaimat tinikoromban pedig fogszabályzóm volt és ott mondták hogy kéne de nem hagytam. Később huszonévesen ki lett húzva (egyszerre) mind a négy és nem volt egyáltalán vészes - azt kívántam bárcsak kihúzattam volna őket tinikoromban mert míg kinőttek problémamentesen, sajnos összenyomták a fogaimat és ettől iszonyú sok hosszútávú problémám volt és még van is.


Ha azt javasolják hogy húzni kéne, szerintem érdemes komolyan venni - a bölcsességfogak nagyrészt ilyen "Tesco gazdaságos minőségűek", nagyon hajlamosak szuvasodni és pozíciójukból adódóan össze tudják nyomni a többi fogat, sok problémát okozva mint ahogy feljebb is írtam.

2023. dec. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Szuvasodást lát, a többi fogat nem befolyásolja.
2023. dec. 3. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!