Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj a fogam és nem...

Nagyon fáj a fogam és nem tudok aludni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A napokban nagyon elkezdett fájni a fogam van hogy csak úgy random amikor reggel felkelek vagy napközbe de aztan elmulik felora mulva de amikor este fele eszek valamit nagyon elkezd fájni van hogy hátúl az utolso vagy az utosló előtti vagy elől a kapa fogamtol a 3dik de ez mind baloldalt alul es nem tudom igazan melyik holnap felhivom a fogorvost idopontert de az meg egy het szinte es veszek be gogyszert de az sem nagyon hat, küldök képet a fogamról hogy néz ki, de amugy nem tudom melyik faj akkor lehet csak egy fogam faj es az hat ki a tobbire vagy nem tudom majd a fogorvos megutogeti es megtudjuk de hat addig az sok ido es amugy nem is tudom most ebben a pillanatban olyan inkabb mintha az inyem fajna amikor fogat mosok akkor nagyon elkezd verezni az inyem es faj szoval évek óta ritkán mosok fogat inkabb csak minden nap oblogetem, tudom most letamadtok hogy “mi? Ez nem mossa a fogat?” De ez van, mit tegyek?


Itt egy kep rola

[link]



febr. 26. 21:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalomcsillapító és minél hamarabb fogorvos. Mást nem tudsz tenni.
febr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Holnap felhivom, de amugy ha akarnam is mosnj nem tudom mert nincs itthon fogkrem sem
febr. 26. 21:42
 3/17 anonim ***** válasza:

fogselyemmel kicsit nagyon ovatosan naprol napra vereztesd ki az inynel, de ovatosan, rendes fogselymezessel nem szetszedni. Aztan menj a gyogyszertarba vegyel a legkisebb tut es pipettat meg Corsodylt. Otthon iszonyu ovatosan ahol mar laza a gyulladastol az iny, menj fel, es nyomj bele Corsodylt.


De elobb teszteld le hogyan kell ezt hasznalni, mert a vegen tul melyre mesz es inysorvadasod lesz. De ne csinald ezt vegig, ezzel nem gyogyul be, a kivereztetest fogorvos javasolta, es amikor inymutetem volt akkor ugyanezt kellett csinalnom, csak akkor gellel, nem pedig folyadekkal mint a Corsodyl.


Ez segit a gyogyulasban, de fogorvoshoz mindenkepp menj. Lehet lecsesz, engem is lecseszett a borgyogyas amikor belemetszettem a feldagadt borbe kivereztetni mert ugy fajt. Ettol fuggetlenul a korombenoves miatt kuldott sebeszetre, a sebesz meg megdicsert, hogy tok szepen metszettem a borombe, mert mondtam neki az en voltam, meg a kormomet is mondta, hogy azt is tok egyenesen vagtam le ameddig tudtam.


En csak sajat tapasztalat, de en onserto vagyok/voltam/leszek nem tudom, szoval en nagyjabol tudom a merteket. Egy kezdonek aki egy penget sem huzott melyre a borebe, lehet inkabb ne hanem gyorsan fogorvos/parodontologus.

febr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Pedig kellene mosni. Szétmennek a fogaid így. Amúgy szépek még. De ha fáj akkor fogorvos minél elöbb. Akár mondhatod telefonba a fogorvosnak hogy fáj és nézzen már rá 1-2 nap múlva. Te érzed melyik fáj de nekem volt olyan hogy másik is fájt és néha nem tudtam eldönteni melyik az. Ha nem múlik el a fájdalom akkor lehet hogy gyökérkezeléssel megmaradhat a fog vagy végső esetben húzás. Fororvossal működj együtt. Az én meglátásom amúgy az hogy ezek a tb-s orvosok nem nagyon foglalkoznak vele csak kihuzzák azt jóvan az úgy...Azt 40 éves korodra nem lesz fogad kb...
febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Apamnak már 40 évesen kihullott az ossze foga 2 maradt de az mar 45 evesre kihullot, anyamnak meg van foga de neki 5-6 van csak
febr. 26. 23:27
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha vérzik az ínyed, használj speciális fogkrémet. Nekem a Sensodyne vált be, amióta azzal mosom, nem vérzik.
febr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzeted, én is hasonlóban voltam néhány hónapja. Ha felhívod az orvost szerintem mindenképp próbálj meg minél hamarabbi időpontot kérni, ne mondj rögtön igent az 1 hét múlvára ha nem muszáj. Nekem pl fel is dagadt a szám gyulladás miatt, felhívtuk a dokit (privát), rá 1 órára már mehettem is. Én privát rendelést ajánlanék, igaz fizetni kell érte, de rendesen ellátnak, nem csak tessék-lássékosan. A fájdalomcsillapítóval pedig óvatosan, én sajna elkövettem azt a hibát hogy marékszám szedtem napokon át mert féltem elmenni orvoshoz, az orvos után (ami persze egyáltalán nem fájt) pedig a rendelő előtt majdnem összeestem a sok gyógyszer, stressz és kialvatlanság miatt.
febr. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Èn úgy làtom a kèpen, hogy a fogínyed be van gyulladva. Meg làtom a fognyaknàl a fogkövet. Sajnos azokon megtelepednek àm rendesen a bacik.

Megértem, hogy nem tudod midni a fàjdalom miatt, biztos rossz lehet. De ezt ki vizsgàltathatod a fogorvossal, hogy mi okozza.

Am a rossz fogakat lehet örökölni. Nővérem anyuét örökölte. 25 évesen az összes örlője rossz volt. Anyunak kb 40 évesen nem volt saját foga màr.

Én a nagymamàmèt örököltem. 81 éves és a legtöbb foga sajàt. Én 28 éves vagyok és eddig egy fogamom kellett barázdazàrast csinàlni, mert kicsit szuvasodott a teteje. (Minden cukorkàt szétràgok😃)

Mindegy milyen típusú fogad van egy a lènyeg! A rendszeres orvosi ellenőrzés és hogy neked derítsék ki, hogy mi okozza ezt. Lehet van rà vmi jó kezelés.

febr. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

**mosni

Éjszakas voltam, bocsi😃

febr. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Éjszakai fogfájásnál mielőbb érdemes felkeresni a fogorvost, hogy más opció is maradjon a húzáson kívül.
febr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!