Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem akar aludni, pedig fáradt...

Nem akar aludni, pedig fáradt (2.5 éves). Mi tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 2.5 éves es 3 napja alig tudom elaltatni. Eddig sem volt egyszerű, de nem volt hiszti es csetepate. Egeszen odáig jól megy a dolog, hogy befekszik az ágyba es egy kicsit engedi, hogy enekeljek, simogassam, de aztán mondja nekem, hogy nem akar aludni (pedig holt fáradt). Sajnos az első ilyennel elkezdtem eroszakoskodni es mondogattam neki, hogy: "de aludni kell" stb. Aztan odaig ment a dolog, hogy már üvöltött velem a kisfiam és ettől nagyon ideges lettem, felemeltem a hangomat es elmondtam neki, hogy en is mindent megteszek neki es nem mondogatom amikor ő kér, hogy nem, nem, nem. Mondtam neki, ha nem is alszik, de az ágyból akkor sem megyünk ki es nem játszunk. Aztán végül elaludt. 3 napja ez megy. Próbálom vele napkozben megbeszelni es bocsánatot is kertem tőle amiért kiabaltam, el is jatszottuk ami történt es azt is igyekeztem eljatszani vele a kis autoival, hogy milyen lesz, ha jön az alvas, de ugy latom semmi nem segít. Persze az is probléma, hogy elvesztem a türelmem es aztan meg már nem is az alvas a baj, hanem az, hogy veszekszem vele. Szalad az apukajahoz es őt kéri... Igazabol megszakad a szívem, mert utalok vele kiabalni, veszekedni es sajnalom is, hogy nem tudok rajonni mi a baj. Szerintetek ez a dackorszak része vagy valami más érzelmi problémája lehet? :( Hagyjam inkább rá a dolgot és ne aludjon nappal? Ha voltatok ilyen helyzetben kérlek segítsetek!

Köszönöm!



2022. márc. 21. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Az enyem 2,5 evesen szokott le a delutani alvasrol, es igencsak sok gyerek a kornyezetemben, akinek meg nem, van annak meg este 11 kor is ment a buli, lehet nem kellene eroltetni, hanem este hamarabb lefektetni.
2022. márc. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen gondoltam rá csak annyira álmos és túlfarad. Egyszer amikor rahagytuk akkor delutan a boltban a kis beulos bevasarlo kocsiban elaludt:(. Szóval tényleg nagyon fáradt szokott lenni es akár 2 órát is alszik, ha hagyjuk. Nem tudom mi lenne a jó. Lehetséges, hogy hozzászokna.
2022. márc. 21. 14:58
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk is 2 és fel évesen hagyta el az alvást.

Eleinte nalunk is ez volt, hogy bealudt délután, sőt, néha még most is

Jövőhéten lesz 3 éves, de a delutanok sokszor "hosszúak", mert csak nyüglődik.

De délbe ha fejenállok sem tudom elaltatni.

Ha nappal elalszik, este 11ig is képes fennlenni, így viszont már 9kor alvás van.

2022. márc. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Aaaaaa én elengedtem ezt az alvás dolgot. A tököm küzd vele, csak magam hergelem fel. Lerakom korábban legalább, és végig alussza az éjjelt.
2022. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Elso vagyok, probald ki, az is lehet, hogy nem minden nap van ra szuksege. Nekunk is volt, hogy heti egyszer, vagy kethetente meg bealudt delutan, de nem szabad eroltetni. Magadat es a gyereket is idegesited vele foloslegesen.

Gondolom neked is volt mar olyan, hogy este nehezen alszol el, vagy ejjel folkelsz, es nem tudsz visszaaludni. na most akkor kepzelj oda valakit aki eroszakoskodik meg kiabal ott veled, hogy de, aludni kell. Milyen erzes ? Pont ugyanezt erzi a gyereked is.

Nagyon sok gyerek leszokik ilyen korban az alvasrol.

Este 7 kor nyugodtan leteheted aludni, vagy akar hamarabb is, ha igenyli.

Nekunk igy 2,5 evesen be is allt az este 7tol reggel 8 ig tarto alvas, ejjeli keles nelkul.

2022. márc. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ. Teljesen igazad van utolsó, hogy nekem sem esne jól, sőt...,ha erőltetve lenne az alvasom. Azert sem hagytam rá, mert amikor nappal nem aludt akkor éjjel 7-8x kelt és egyszer hajnali 1tol 4ig fent volt, pedig nappal nem aludt és reggel 6kor kelt aznap. Talan azt csinálom, hogy megprobalom altatni es ha nem megy akkor valoban azt kell, hogy este minél korabban lerakom.
2022. márc. 21. 15:27
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Sok dolog segíthet. Néhány tipp:

- nappali alvás elhagyása

- alvási rutin készítése.

- estimese olvasása

- alvós kabala

- könyvek az alvásról neki.

- Nappal rengeteg mozgás. Kinti játékok, torna, rengeteg futkározás. Napi 2-3 órát egy ilyen idős gyerekkel minden nap kint kell szerintem minimum lenni. Ha esik is imádják. Olyankor vízálló overál + gumicsizma kombó ilyenkor is segít.

- Elalvás elott 2 órával semmi telefon, tv stb. 1 órával elotte csendes játék. Nem szabad felpörgetni a gyereket. Elalvás elott nálunk a diafilmek váltak be pl.

2022. márc. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

Nekem is a rutin kialakítása jött be mindháromnál. Szerintem nagyon kell az ebéd utáni alvás ebben a korban, így fejlődik az idegrendszer. Ha végképp nem tud aludni, fekve pihenés lenne a legjobb.


Tudom, hogy időigényes meg az embernek ezer dolga van, de legjobb, ha mellé fekszel te is. Húzd le a redőnyt, legyen csend, nyugi. Halk zenehallgatás vagy mesejáték hallgatás csukott szemmel - minden pihenés több a semminél.


Én azt csináltam, mikor az ikrek ekkorák voltak, hogy egy nagy szivacsra feküdtünk le a földre a szobájukba hanyatt, tartottam a kezemben a képeskönyvet úgy, hogy ők is lássák. Azt olvastam. Kevés szöveg, sok kép kell, minél részletgazdagabb rajzok. Egyre halkabban és lassabban olvastam, milliméterről milliméterre húztam lejjebb észrevétlenül a könyvet, így nézegetés közben az ő szemük is észrevétlen csukódott le :D Nagyon sokszor elaludtak így, pedig aztán ők is pörgősek voltak, jó ég, én meg terhes a harmadikkal, de türelmet kellett erőltetnem magamra.


kitartást!

2022. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)! Az alvasi rutinja megvan(esti mese es delutn is van mese) es mindennap délelőtt es délután is kint vagyunk a játszótéren (csak akkor nem, ha nagyon rossz idő van). Telefont soha nem kap, tv pedig nincs szóval a képernyő ki van zárva, ebben szigorú vagyok.


Sajnos nem tudok mellefekudni, mert van egy pici testvér (5 honapos) akit szintén altatni kell vagy szoptatni vagy csak épp taryani, mert nincs el egyedül.


Köszönöm a tippeket:)!

2022. márc. 21. 22:28
 10/11 anonim ***** válasza:
20%
8-as, nem, nem kell minden gyereknek kotelezoen az alvas ilyenkor. Lehet a tiednek kellett, de a masiknak meg nem. Ez az ovodaban kotelezo alvas is csak Mo.-n van , borzaszto az elmaradottsag mindenben.
2022. márc. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!