Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha megkérem a fogorvost, hogy...

Ha megkérem a fogorvost, hogy húzza ki a fogam megteszi?

Figyelt kérdés

Sajnos az őrlő fogaimat veszítem el :(

Az egyik jobb felsőt 11 éve húzták ki tömés és gyökerkezelések után mert szét tört már.

Az egyik bal alsót még tini koromban,de sajnos arra nem igazán emlékszem, hogy miért nem próbálták megmenteni.

A jobb alsót fél éve kellett kihúzni, szintén gyökerkezelések és 4-5 alkalom tömés után.

Most 1,5 hete mandulát ettem és a másik bal alsó rágófogammal rá haraptam, letört a fogam 30%-a és fekete alatta :( már sírva fakadok. Semmi külső nyoma nem volt, hogy rossz a fogam. Pár napja fáj is. De nem akarok kínlódni ezzel is hónapokat és éveket, hogy folyamatosan csak járok a fogorvoshoz, tömés után fáj, a gyökerkezelések fájnak és a vége úgyis az lesz, hogy ki kell húzni és mellé még elköltök egy csomó pénzt is.

Másik fogorvoshoz mennék el kihúzatni. Csak nem tudom, hogy ha ezeket elmondom neki, akkor megérti és kihúzza?


máj. 26. 07:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
máj. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Hogyne. Nekem is így húzták ki az egészséges bölcsesség fogam annó. Folyton kidörzsölte ahogy nőtt a számat belül, úgyhogy ezért kértem a húzást.
máj. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Egy meglévő fog mindig előnyösebb, mint egy nem meglévő fog. A száj teljes anatómiáját, az erőkifejtést, a csontokat, a későbbi torzulásokat illetően. A tömés után nem fáj, mert beveszel fájdalomcsillapítót, ha épp kell, de lehet, hogy nem is, a gyökérkezelés természetesen nem fáj, mert érzéstelenítve van, nem is tudna úgy dolgozni a fogorvos, ha kiugrálna a beteg a székből, a pénz az igaz, de egészen biztosan vannak szükségtelen költéseid mondjuk ruhákra, káros szenvedélyre, amikből át lehet csoportosítani. Ha egyáltalán szakmailag meg lehet menteni azt a fogat - nem mindig lehet - akkor meg kell.

2-es, a bölcsességfoggal ne gyere, az külön tészta.

máj. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De egyik fogamat se sikerült eddig megmenteni. Mert végül mindegyiket ki kellett húzni, gyökerkezelések után is.

És igen volt, hogy fájt a tömés után, vissza kellett mennem. Aztán ki esett a tömés, utána megint fájt, utána jött a gyökerkezelés. Utána pedig konkrétan elkezdett folyamatosan szét törni a saját fogam. A végén már nem volt semmi, és ki kellett húzni.

Az előző fogammal is elköltöttem 220e Ftot, úgyhogy a vége húzás lett. Nem szeretném újra ezt az egészet.

máj. 26. 09:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy egy foggal így jártál, semmit nem jelent abból a szempontból, hogy mit csinál a másik fog. Az orvos majd megmondja, hogy mit lehet vele kezdeni. Ne az anyagiak döntsenek a szervezeted legoptimálisabb működtetéséről. Azt már csak halkan mondom, hogy a hiányzó fogak helyére be is kéne ültetni, mert úgy biztosítható a csontozat helyes anatómiája.
máj. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De nem egy foggal jártam így már hanem hárommal. És ez a negyedik.
máj. 26. 09:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Bízd rá az orvosra. Ne úgy menj oda, hogy megrendeled a kezelést. Elmesélheted az előtörténetet, és megkérdezheted, hogy mennyi esélyt lát a megmentésére.
máj. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a legjobb, ha rákérdezel, hogy menthető-e, illetve mekkora eséllyel. Persze nyilván nem árt tisztázni azt, hogy te egyáltalán nem ragaszkodsz ehhez a fogadhoz, de nagyon nem mindegy, hogy egy olyan fogról van szó, ami egy egyszerű töméssel restaurálható, vagy egy valóban bonyolult és sok lépcsős kezeléssorozat mellett van mondjuk 40%os esélye a fognak, utóbbi esetben nyilván nem indifferens a beteg hozzáállása.
máj. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!