Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a fogvésés? Olyankor...

Mi a fogvésés? Olyankor felvágják az ínyt? Nagyon vérzik? És kb meddig tart?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha ránőtt az ínyed a fogadra, akkor szikével felvághátják, de ne félj, ez érzéstelenítés alatt történik. Azután emelővel kiemelik a fog gyökeredet,ha ez nem sikerül, fúróval megfúrják a csontot, és úgy emelik ki a fog gyökeret. Ma már vésőt, és kalapácsot nem igen használnak.
2011. ápr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell kezelni, mint egy foghúzást. Tehát: 10-15 perc után kiköpheted a tampont, aznap tejet ne igyál, és tejterméket ne egyél. Másnap reggeltől már mosni kell a seb környékét. Öblögetni, és szívogatni nem szabad a sebet.
2011. ápr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De mikor szükséges a fogvésés?Ha teljesen letört úgy hogy nem is érezni a fog tetejét vagy ha érezni a tetejét akkor még kis fogóval kitudja emelni?
2011. ápr. 19. 18:02
 4/13 anonim válasza:
74%
Nekem volt már ilyen, a fogam már teljesen az íny alatt volt,úgyhogy fogóval megsem lehetett fogni, azt hozzáteszem h bevolt nagyon durván gyulladva,ezért az érzéstelenítő sem hatott. Felvágták az ínyemet,és egy ilyen kis véső kinézetű vmit tett be oda,és addíg ütögette vele a fogamat amíg az 2 részre nem tört,utána meg 2 darabban simán kivette. Annyira nemvérzett, de időben max 15 perc volt...viszont életem legrosszabb negyedórája,3an fogtak le ,üvöltöttem a fájdalomtól. Mostis van 2 ilyen fogam amire ugyanez várna, de félek elmenni,akkor inkább meghalok.
2011. ápr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 bibionee válasza:
Nem olyan vészes,ha a foggyökér görbe,és nem lehet csak simán kihűzni,akkor igen felvágják a fogínyed,és kiszedik a fogad,de nem rosszabb,mint egy foghúzás,ugyanúgy nem érzel a műtét alatt semmit.Utána annyival rosszabb,hogy összevarják a fogínyt.kicsit zavaróak utána a szádban lifegő varratok,de ki lehet bírni.:)
2011. ápr. 28. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
51%

Mi az, hogy nem használnak vésőt meg kalapácsot?

Hát dehogynem! Iszonyatos az egész. A fém kattogását hallod mikor verik szét az állkapcsodat. Utána nem tudod kinyitni a szád csak egy pici résre, ahol épp befér a szívószál. Emelő?

Felejtsd el!

Kalapács, ember aki lefog az orvos meg üti-üti, megpihen, üti-üti, megpihen, plussz injekció mert nem bírod már, üti-üti, megpihen, min 15 max 1 óra.

Ha megdöglök se vésetek többet. Állatok.

2012. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Sárkány Tímea válasza:
100%
Én már kétszer is átéltem ezt.1,5 óra kalapálás;10-15 darabban jött ki a fog,szilánkokban....nem is a fájdalom a legrosszabb(kaptam lydokaint bőven),hanem az az érzés,hogy szinte csonkolnak téged,csak arra tudtam gondolni,hogy legyen már vége..és itt még nem ért véget a tortúra,mert a gyógyulás folyamata iszonyat lassú és fájdalmas,még 2 hét után is éreztem a csontfájdalmat,az arcom is feldagadt;közben persze a varrott seb be is gyulladhat;szóval nem kívánom senkinek ezt az élményt,ha teheted,inkább altatásban csináltasd.És igen:ne számíts rá,hogy egy ideig dolgozni mész:1 hétig tutira csak annyi ideig leszel ébren,amíg beveszed a fájdalomcsillapítót...Nem akarok senkit halálra rémíteni,de jobb tisztán látni.A jó hír az,hogy kb.1-1,5 hét múlva begyógyul,már nem kell a fájdalomcsillapító sem.
2012. okt. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Én osztom az előttem szólók véleményét, borzalmas. .én ma voltam hát senkinek nem kívánom ..
2014. febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Peppo666 válasza:

Először egy ismerős beszélt a fogvésésről. Azt mondta, és ezt máig is elhiszem neki, hogy nem volt vészes, semmit sem érzett, sőt, kissé viccesnek találta a műveletet. Szerencsés ember.

1-2 évre rá én is átestem rajta, és azt kell mondjam, életem legrosszabb háromnegyedórája volt. Dupla adag érzéstelenítővel is azt hittem, megőrülök, úgy fájt. Alighanem ez az élmény az oka annak, hogy most is halogatom a dolgot, pedig van egy másik fogam, amire ez vár.

Mindkét esetben előzőleg gyökérkezelt fog tört darabokra pár évvel később, ezért sem vagyok híve a gyökérkezelésnek, mert a vége mindig ugyanaz.

A vésés után nekem lézerrel égette ki a sebet, és bár szörnyű fájdalmakra számítottam, szinte semmit sem éreztem. Volt nálam Cataflam a biztonság kedvéért, de nem volt rá szükség. Még annyira sem fájt, mint egy húzás után. És alig vérzett. Csak akkor fájt, mikor maga a vésés művelete tartott, és akkor is csak pillanatokra, mert amúgy az injekció letompította. De azokban a pillanatokban azt hittem, nem állok fel a székből többet.

Megmondom őszintén, azóta ha fogorvostól azt hallom, hogy nem fog fájni, nehezen hiszem el.


Szóval sajnos nem lehet megmondani előre, kinek milyen élmény a vésés, mert láttam ilyet is, olyat is. Nekem szörnyű volt, de ez nem jelenti azt, hogy másnak is ennyire fájna. Gondolom, fogtól is függ, nekem egy nagy örlőfogam maradványait vésték ki. És gondolom, orvostól is függ, meg talán az érzéstelenítést is lehet rosszul csinálni. Én azt hiszem, altatásban csináltatom meg a következőt, kerül amibe kerül, mert ezt még egyszer nem akarom átélni.

2015. júl. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Peppo666 válasza:

Közben megvolt a második vésésem is. (Lassan már egy éve, de csak most jutott eszembe megint, hogy írjak róla.)

Amennyire fájt az előző, annyira nem éreztem szinte semmit most. Elképesztő, mekkora különbségek vannak fog és fog, ill. fogorvos és fogorvos között.

Azt viszont mindenkinek ajánlom, ne legyen olyan hülye, mint én, és ne halogassa. A beteg fog gyulladást okozhat, az meg akár több fog elvesztését, ill. egyéb arcüregi problémákat. Nekem majdnem ráment még három másik fogam is arra, hogy ezt az egyet nem mertem kiszedetni. Szó szerint az utolsó pillanatban mentem el a fogorvoshoz. Már így is gyógyszert kellett szedni utána, mert elég kiterjedt volt a gyulladás.

2016. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!