Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a fogvésés? Olyankor...

Mi a fogvésés? Olyankor felvágják az ínyt? Nagyon vérzik? És kb meddig tart?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 17:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hát én ma megyek és valszeg vésne mert íny alá tört a fog és most a szájpadlásomban van a genny gondolom. Rettegek.Szó szerint szédülök már itthon
2017. máj. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Na közben én is hazaértem fogorvostól.

El kell mesélnem hátha valakinek segít még a történetem..:)

Oda értem a rendelőbe, csomóan voltak. Meghallottam a fúrót na mondom köszönöm szépen én hazamegyek.

Kimentem a rendelő elé levegőzni kicsit. Kint álltam kb 10 percet erre jön ki a doktornő mosolyogva hogy "beköpték magát itt a többiek hogy kint áll" Na mondom :D köszönöm baromi kedvesek vagytok :D

Bementem. Közöltem a doktornővel hogy én eléggé félős vagyok ( szerintem jó ha tudja hogy álljon hozzám..)

Megnézte a fogam. Ínyig volt törve. 5 éve rohadt konkrétan ( csúnya szó de így van..)

Megkaptam a szurikat ( 2-t kaptam. Egyet szájpadlásra egyet pedig a külső ínyre, fog mellé ) Kimentem. Kb 10 percig ültem, mikor behívott

Látta rajtam hogy félek szerintem mert remegve adtam oda neki a taj kártyám is.

Hátradőltem. Teljes pánikban voltam. Úgy voltam vele hogy jólvan most már lesz ami lesz. Felkészültem a lehető legnagyobb fájdalomra.

Hozta a fogót, jött a férje megfogta a fejem hátulról és elkezdte feszegetni a fogam.

Konkrétan semmit nem éreztem. Azt éreztem hogy feszül, és húz, de fájdalom nem volt.

Kb 10 mp volt az egész és kint is volt az a csúnya fogacska ami megkeserítette az életem kb :D

És én ezt halasztottam kb 4 évig mire rászántam magam. A nagy semmi.. Nekem konkrétan ínyig volt törve. Nem látszott a fogam csak egy ilyen kis csonk, de mégis kiszedte a doktornő.

Azt hittem mehetek szájsebészetre, ahol jönnek a nagy fogókkal meg emelőkkel, vésőkkel és kikapargatják darabonként a fogam.

De nem.

Most épp szedem ki a gézbucik lassan mert 2 óráig ott kellett tartanom.

Remélem nem lesz semmilyen szövődmény és most már fájdalom sem.

Annyi sz*rt éltem át én már fogászaton hogy az leírhatatlan.. ( kiskoromban a pálinkás fogorvos, aki alkohollal érzéstelenített mert rajtam sprólota meg az érzéstelenítőt, a másik orvos aki 4 érzéstelenítőt adott de még úgy is sírtam azt mondta hogyha még egy hangot kiadok akkor kilehet menni...)

Szóval most kicsit büszke vagyok magamra hogy ezt megcsináltam..

Csak ne legyen szövődmény..:) :)

2017. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Szia tudom már rég tetted fel a kérdést, én is rettegek a fogászattól, de az hogy már nem mertem kinyitni a szám mert büdős volt hiába mostam és az hogy rohadt a fogam szarabb volt, elkezdtem egy kezelést, ma húztak 2 bal felső örlő fog és bal alsó nagy örlő, gyökérkezelt fog volt az egyik, rlső nekifutásra reccsent is, de a dr nő nagyon szépen kiszedte pedig gennyzacskó is volt a gyökér alsó részén, kb 10 perc volt fúrta emelte húzta, de nem fájt, az alsót kb 10 másodperc alatt kivette. Nagyon boldog vagyok hogy már 2 fogam kint van még egy szájsebészeti dolog lesz, meg 2 húzás és csinálni fogják a hidat.
2022. márc. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!