Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Reggelente ha felébredek...

Reggelente ha felébredek mindig kiköhögök 1 max 2 sárgás "bogyót" ez mi lehet?

Figyelt kérdés
max 2mm az átmérője és tök büdös. ez csak valami kajamaradék? nem hiszem hogy tüdőből jönne. vagy gyomor,torok,szájban.
2009. ápr. 18. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Valószinüleg arc vagy homloküreg gyulladásod lehet.Szedj 4-5 napig váladékoldót(ACC,Fluimucil),meleg sót naponta többször tehetsz a szem alá.orrgyökre.Esetleg kamillás inhalálás is segit kihozni a váladékot.ha 1 hét alatt nem jössz hewlyre,menj el fülészetre,mert akkor valami antibiotikumra is lehet szükség!Jobbulást4
2009. ápr. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem is volt ilyen, a dr. azt mondta, hogy ez a mandulakő - megszáradt genny a mandulában. Nekem azóta már ki is vették a mandulámat, mert folyton gondom volt vele.

2009. ápr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

néztem videót youtube-n és tényleg mandulakő (tonsil stone) totál ugyanugy néz ki mint a videokon lévőknek.

de most ki kell venni a mandulám? mert ez mégse normális dolog hogy potyog belőle ez a bacigolyó mindennap ébredéskor. én biztos nem fogom nyomogatni a mandulám emiatt.

2009. ápr. 18. 16:31
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Lehet lyukacsos a mandulád. Nekem is az már 6 éves korom óta, és nem vették ki anno, mondjuk, én 1 évben párszor köpök fel maximum ilyet. De te mindenképpen vetesd ki, mert elszaporodnak a baktériumok, és rámehet a toroktól kezdve mindenre. A mandula ma már amúgy is csak egy góc a szervezetben, énis ki fogom vetetni. Egy csomó olyan betegséget okoz, amit nem kéne. (egy orvostan hallgató)
2009. ápr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
nem elég kivenni a mandulád.nekem is volt ilyenem.nekem azt mondták ki kell ivartalanítani :S inkább köpködödk:S
2009. ápr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ivartalanítani :D lol
2009. ápr. 19. 16:33
 7/13 A kérdező kommentje:
de nekem amugy nem egész életembe volt csak 1éve van kb
2009. ápr. 21. 08:46
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vetesd ki a manduládat, sok gondtól meg fogsz szabadulni!

Nekem 4 éves koromban vették ki a mandulámat, akkoriban állandóan beteg voltam + allergiás voltam fűre-fára, állandóan tüsszögtem, folyt az orrom, minden bajom volt.

Aztán kivették, és láss csodát, azóta (14év alatt) 1x! voltam csak beteg + allergiás se vagyok semmire...:)

Amúgy is rutinműtét, kiveszik, egy éjszakára bennmaradsz, aztán mehetsz is haza, mintha mi se történt volna.

18/L

2009. júl. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szokott ilyen lenni! De nekem ezen kívül semmi bajom nincsen, eszembe nem jutna kivetetni a mandulámat! Az több kárt okoz mint hasznot, a mandula nem véletlenül van ott! Mármint ha nincs egyéb panaszod, csak ez, akkor ki ne vetesd! Én is voltam orvosnál egyébként ezzel még pár éve (azóta el is múlt, legalábbis mostanában nem köhögök ilyeneket fel reggelente) és azt mondta, nem kell vele foglalkozni.
2009. júl. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem kellemetlen a leheleted? Egyébként nekem is volt ilyen, sőt nekem szájszagom is volt ettől, majd egy véletlen folytán elmúlt, ugyanis felfáztam, arra urogin cseppeket szedtem, azóta semmi baj a manduláimmal...érdekes egybeesés...
2009. júl. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!