Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Reggelente ha felébredek...

Reggelente ha felébredek mindig kiköhögök 1 max 2 sárgás "bogyót" ez mi lehet?

Figyelt kérdés
max 2mm az átmérője és tök büdös. ez csak valami kajamaradék? nem hiszem hogy tüdőből jönne. vagy gyomor,torok,szájban.
2009. ápr. 18. 07:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kizárólag mandulakő miatt nem fogják kivenni a manduláidat,csak ha az gondot okoz,gyulladásban vannak,tehát nyomós oka kell hogy legyen az eltávolításra.Én is prüszköltem ki mandulaköveket,nekem kisebbek voltak,úgy nézett ki mint a kenhető folyékony sajt,és irtózatos büdösek voltak.Valami embertelen szagú volt.A mandulámat pedig kivették(garatmanduláról van szó)mert gyulladásban voltak,a hajam is hullott miattuk nagyon,és miután kivették,se mandulakövem nem volt már,a hajam rendbejött szinte azonnal,tehát igen,a rossz mandulák nagyon durva dolgokat tudnak produkálni.De ahogy már írták előttem,ha jó állapotban vannak,nehogy kivetesd,okkal vannak ott ahol!Én örülök annak,hogy már kinnt vannak,megszabadultam tőlük(de csak a gondok miatt).
2010. márc. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Bemásolom neked a cikket-sok ilyen orvosi lapban van erről szó.


"A kellemetlen szájszag, rossz lehelet nagyon sok embert érint. De mi állhat a dolog hátterében?

A probléma gyakran visszavezethető a dohányzásra, vagy a nem rendszeres fogmosásra. Ezek hatására a baktériumok felszaporodnak a szájban és ők okozzák a kellemetlen állapotot.


Azonban nagyon sok olyan embernél is tapasztalhatók a tünetek, akik rendszeresen mosnak fogat, nem dohányoznak és sok mentolos cukorkát szopogatnak. Az ő esetükben a kellemetlen tüneteket a mandula kövek okozzák. Igen, a helyzet az, hogy nem csak vesekő vagy epehólyag kő létezik, hanem mandula kő is. A mandulakő kis fehér pötty formájában tűnik fel a mandulán.


Gyakoribb az előfordulás azoknál, akiknek mandula gyulladásuk volt, vagy száraz a szájuk (pl. fájdalomcsillapító hatására).


A mandula a torok két oldalán elhelyezkedő, nyirokszövetből álló képződmény. Az immunrendszer részeként tevékenykedik, a felső légúti fertőzések elleni küzdelemben van szerepe. A mandula úgy viselkedi, mint egy háló, felfogja a vírusokat, baktériumokat.


A mandula kövek (tonsilloliths) elmeszesedett baktériumokból, nyálkából és ételből állnak. Akiknek a manduláján megtalálhatók ezek a kövek, gyakran arról számolnak be, hogy fémes ízt éreznek a szájukban. A felnőtteket jobban érinti a mandulakő kialakulása, mivel a manduláik nagyobbak. A mandula felszíne meglehetősen göröngyös, olyan, mint a Hold felszíne, és ahogyan növekszünk, ezek a kráterek is növekednek és egyre nagyobb eséllyel akad fenn rajtuk valami.


Mandulakő kialakulását elősegítő tényezők:


- mandulagyulladás

- bizonyos vérnyomás csökkentő gyógyszerek

- fájdalomcsillapítók

- antidepresszánsok


A gyógyszerek főként a szájszárazság kialakulása révén befolyásolják a kövek kialakulását.


Egy brazil tanulmány a mandulagyulladásban és rossz leheletben szenvedő betegek 75%-ában talált mandula követ. A mandulakő egyébként sokféle tünetet okozhat és gyakran szabad szemmel nem látható, csak CT vagy MRI tudja kimutatni (sokszor takarásban van ugyanis). A kő elhelyezkedésétől és méretétől függően nyelési fájdalmat okozhat, ami gyakran a fülbe sugárzik. Gyakran ezek a kövek, melyek átlagosan 2-5 milliméter nagyságúak, maguktól lejönnek, ilyenkor a beteg legtöbbször lenyeli.


A megelőzésben nagy szerepe van a megfelelő szájhigiéniának, a rendszeres, alapos fogmosásnak, a nem alkoholos szájvizek használatának. Sokat segíthet a sós vizes öblögetés, illetve a Folyékony klorofill használata, mely erős, természetes fertőtlenítő szer is egyben.


A klorofillos gargalizálás azért jó, mert a végén az oldatot le is lehet nyelni, ezáltal olyan mélyre engedhetjük le a torkunkban az anyagot, amit más gargalizáló szerrel már nem tehetünk meg, mert onnan már nem tudjuk visszajuttatni a szánkba és kiköpni, lenyelni pedig nem célszerű őket. A klorofillt viszont ha lenyeljük, csak jót teszünk vele a szervezetünknek.


Fontos emellett a megfelelő mennyiségű folyadék elfogyasztása is, mely kimossa a lerakódásokat a mandulából."

2010. márc. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen, ki kell venni a mandulát, és megoldja. Engem speciel nagyon zavart, és egy nagyon jó döntésnek tartom, h kivetettem. Ez azt jelzi, hogy nem okés vmi a manduláddal, ami akár rámehet a szívedre is.(Orvos mondta). És nem mellesleg nagyon büdös, és én állandóan éreztem a darabokat ahogy nyomjáka a mandulámat. Az az igazság, csak Shreket tudom idézni: Jobb kinn mint benn.
2012. dec. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!