Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fehér foltos a kisfiam...

Miért fehér foltos a kisfiam foga?

Figyelt kérdés

9 éves, már majdnem teljesen kint van a 4 első foga. Eddig is láttam, hogy fehér foltok vannak rajta, főleg a szélénél, de egyébként mindenhol, most ahogy a lapátfoga nő, látom, hogy középen jön egy nagy fehér folt. Voltunk fogorvosnál, megnézte a körmeit, azokon nincs elváltozás. Azt mondta kalciumfoltok. Mire én megkérdeztem, hogy sok vagy kevés a Ca, megrántotta a vállát, és azt mondta, ezen nem tudok segíteni.

Tejet elég keveset iszik, de más tejtermékkel szerintem pótolja. Szardiniát is szoktunk enni, abban van foszfor, mert már az is eszembe jutott.

Valakinek ötlete, segítség?


2011. szept. 28. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Más gond van, vizsgáltasd ki, mert ez nem normális. A dentin nem egyenletes. Szardínia... Rendes kaja nincs? Spenót, répa, rendes hús.
2011. szept. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg háziorvost. Esetleg elküldi egy vérvételre és megnézeti, aztán ad rá valamit (vagy Ca ellen vagy mellé). Mert ha hiány, akkor azt pótolni kell, a túl sok, akkor pedig csökkenteni, és ez nem mind1 szerintem. Na de egy labor és kiderül, az amúgy se árt néha..
2011. szept. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a tul sok fluortol, de ez csak az en velemenyem. Guglizd a fluor karos hatasat es olvashatsz tobbet.
2011. szept. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

fluormérgezést kapott.

túl sok fogkrémet nyel le.

nekem is ez a bajom,csak nekem nem a tejfogamaimon,hanem a csont fogaimon van ilyen.nem lehet eltüntetni semmilyen fogkrémmel/gyógyszerrel.

2011. okt. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, utána néztem a neten, nézegettem már régebben is, fluormérgezéssel kapcsolatban inkább sárga-barna foltozódást említenek. Fénykép pedig még véletlenül sincs sehol. Na most találtam végre egyet, és bizony tényleg a fluor lehet az oka. Sajnos neki sem a tejfogakon vannak, hanem a végleges fogakon.

Nem tudom miért van ez a téma annyira a szőnyeg alá seperve, pedig most olvastam, hogy elég sok fiatalt érint ez a probléma. Lehet, hogy csak én vagyok süket, és bár tudomásom van a vitáról, ami a fluor körül zajlik, de még nem is hallottam a fluorózisról.

Egyébként ha beütöm a gugliba, hogy fluor és fog, 50-50%-ban jönnek ki az ellentétes "bizonyított tények". Hogy is dönthetne az egyszerű ember? Két fogorvos is látta a gyereket, és azok sem tudták mitől van?

Annyira sajnálom, és ezzel tényleg nem lehet mit tenni?

2011. okt. 2. 10:47
 6/6 anonim ***** válasza:

hát ez van:/

igazából az a baj,hogy nem mindegyik SZTK-s fogorvos végzi elhivatottan a munkáját,ezért érdemes magánorvoshoz fordulni,de persze az sem vezet mindig eredményhez.

és egyetértek veled,én sem halottam ilyenről,ameddig nem történt meg velem:/

2011. okt. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!