Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális az, hogy annyira fáj...

Normális az, hogy annyira fáj a gyökérkezelés, hogy inkább egyből kihúzatná a fogat? (Mert nekem iszonyatosan fáj, de úgy, hogy elbőgöm magam) 22 éves vagyok.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 09:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is fájt,pedig 2 érzéstelenítőt is kaptam.Soha többé,inkább húzzák ki!
2009. ápr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is volt olyan, hogy kicsordult tőle a könnyem, és ráadásul maradt is benne még ideg (gyökér) tehát néha még fáj. Csak azért nem húzattam ki mert elől lévő fogam és nem akartam fog nélküli lenni, de ha hátul lenne én azt mondanám húzza ki inkább - ha annyira fáj.


Amúgy se hosszú életű a gyökér kezelt fog mert egy idő után elfeketedik mert ugye az már nem "él", csak használjuk. A vége úgyis a kihúzás, bár 22 éves vagy akkor nem tudom, ha hátul van és nagyon fáj, én kihúzatnám a fenébe.

2009. ápr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Csak az a baj, hogy ezek előrébb lennének:SAnnyira félek:S
2009. ápr. 28. 09:55
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha már kezelték, és most otthon fáj, akkor menj rögtön fogorvosi ügyeletre! Akkor eltömődött a járat. Kezelés közben fájhat egy tizedmásodpercig, de ha otthon fáj,akkor kitisztítják, és megszűnik a fájdalom azonnal. Ha próbatömést tett bele, kiszedi.

Gyógyszer ezen nem segít. Ha tudod, felhívhatod az orvost.

Kihúzatni butaság, még 20-30évig jó lesz. Ki tudja hány sajátod lesz akkor még?

2009. ápr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
És nem kell félni, nem mindig ilyen durva. Nekem több is van, s hidd el , mind más volt.
2009. ápr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

nekem eddig kettőt kezeltek és mindegyik borzalmas volt,a másodiknál annyira, hogy inkább kihúzták.:(

De mindenképp elkell szánnom magam, sajnos:S

2009. ápr. 28. 11:42
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is gyökérkezelni kellett volna de aztmondta a fogorvos

hogy abban a stádiumában iszonyú fájdalmakon mennék át és nem lenne sok értelme és inkább huzzuk ki, kikapta és azota jol vagyok :) Szerintem jobban jársz ha mielőbb kihuzatod, én tudom milyen az...virrasztottam vele át éjszakát. Ki kell huzni :)

2009. ápr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
kihúzatnám, csak az a baj, hogy nem hátul van:(
2009. ápr. 28. 14:00
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális ha fáj. Gondolom be van gyulladva, ha igen akkor kellett volna adnia gyulladáscsökkentőt. Nekem két fogamat is gyökérkezelték(elől és örlő) és egyik sem fájt.
2009. ápr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik felső 6-os rágófogam áll gyökkezelés alatt, és egyáltalán nem fájt az sem, amikor kiszedte az ideget! nekem azt mondta a fogorvos, hogy megfelelő érzéstelenítés mellett nem is szabad fájnia a kezelésnek. mondjuk ez sztem dokifüggő is, hogy mennyire csinálja jól. az én dokim egy tünemény, nem is mennék máshoz.
2009. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!