Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A rögzitett fogszabályzó...

A rögzitett fogszabályzó felrakása előtt mindenképp felrakják azt a tágító gumit? és ha igen akkor hány napig kell azt hordani?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 10:09
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
és fáj amikor a fogszabit felrakják ? és igaz hogy 2 hét után vissza kell menni huzatni ?
2011. nov. 7. 19:43
 12/18 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem fáj.... majd csak utána, ha enni akarsz :)

hogy milyen gyakran kell menj, az elég fogorvos függõ... én pld. havonta kell járjak ívcserére.

jah és nem kellett tágító gumi, mert gyűrűt se tett rá :):)

16/L

2011. nov. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

és milyen ételeket nem szabad majd enni?

különben SZTK-s vagyok :D

és színeket lehet választani majd ?

2011. nov. 8. 17:52
 14/18 Rizi Rozi válasza:
85%
Mindent lehet enni,csak harapni nem, nem is tudsz majd :S tehát pizzát apró falatokra vágva, hamburgert csak otthon, felvagdosva, a friss ropogós kenyérhéjat pedig felejtsd el :(( Amúgy tényleg mindent lehet, csak rendesen tartsd tisztán a szád, minden evés után fogtisztisztítás :) Kiváló fogyókúra.... háromszor is meggondolod a nasikat :P
2011. nov. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
pedig én nagyon szeretem a csipszet hát akkor pudingot fogok enni na mindegy köszi és kell majd fokkő eltávolító és fogsejem ? és tudok majd beszélni benne
2011. nov. 11. 14:17
 16/18 A kérdező kommentje:
:D amúgy köszi a választ :)
2011. nov. 11. 14:17
 17/18 Bloody Bory válasza:

Rágógumizni nem szabad, meg magokat enni(pl sós mogyoró) - mert a kis darabkák könnyen beférkőznek a fogszab. részei közé, és lepattintják a fogadról az odaragasztott részt. Egyébként mi mindent ettünk a tesómmal. És harapni is tudtam, igaz, vigyázni kell vele, azért nem tudod majd olyan erővel tépni a kenyérhéjat. És tényleg, minden kaja után meg kell tisztítanod - de ezt majd te is meglátod, miért.

Fájni nem fáj, csak az elején egy kicsit. De nem is a felrakás fáj, és nem is azonnal, hanem utána, amikor elkezdi húzni a helyes irányba a fogaid. Ez 2-3 napig lesz így, és az első pár napban még nem is szabad túl kemény, szilárd kaját enned, de nem is fogsz tudni, mert fájni fog a szád(de nem fáj az annyira, nem akarlak megijeszteni, nem halsz bele, komolyan, csak borzasztó fura lesz). De ezt majd az orvos is el fogja mondani.


Színeket lehet választani, az egyik barátnőmnek most van, és ő mesélte, hogy bármilyen színt engedtek neki, sőt lehet kombinálva is(pl. felváltva kék, zöld, kék, zöld)


Esetleg a kis felragasztott részek sérthetik fel belül a szájadban a bőrt a kiállóbb fogaknál, vagy ha ne adj isten, letörik. Nekem a 2 szemfogam állt ki jobban, és 6.-ban tábor előtt rakták fel, és tábor első napján mindkettő le"törött", és forgott az a kis bigyó az összetartó szálon, és felsértette a bőrömet is. A doktornő mondta, hogyan szedjem le, de nem tudtam leszedni. Na hát ez fájt, a beszédnél is; nagyon zavaró volt, szóval ne törd le.

2011. nov. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
ok köszi már felkészülve megyek a fogorvoshoz tudom hogy mi vár rám és ha eszedbe jut valami akkor azt kérlek írd le köszönöm szépen előre is :D
2011. nov. 15. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!