Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rendszeresen mosom a fogam,...

Rendszeresen mosom a fogam, édességet, cukros üdítőket csak nagyon ritkán fogyasztok. Mégis jó pár lyukas fogam van, illetve már van kihúzva, tömve is. Mi lehet a gond? Lehet vmi betegség tünete, vagy nem tudom.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem rágsz eleget, a fogorvostól kérjél tanácsot.
2012. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
genetika. valaki jó fogakat örökölt, valaki rosszat.
2012. ápr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos genetikaileg is hajlamosabb lehetsz a dologra, de nyomelemek túlzott vagy kevés bevitele is okozhat ilyen problémákat, illetve hormonális okai is lehetnek fogproblémáknak, bár inkább ínygyulladást okoz az utóbbi.
2012. ápr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyermekkorodban kevés D vitamint kaptál,amikor a fogfejlődésedhez kellett volna.
2012. ápr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy nem jól mosod a fogaidat, vagy genetikailag ilyen gyenge állományú fogakat örököltél. Hogy ne romoljanak tovább, és nagyobb intenzitással, használj lepedékfestő tablettát /plakk festő/. Ha fogmosás előtt rágod el, és kened szét a fogaidon a nyáladdal, akkor befesti a fogadon lévő lepedéket. A régebbit lilára, a frisset, rózsaszínre. Ha fogmosás után használod, kontrollálni tudod, hogy hogyan mostál fogat. addig kell sikálni, amíg ez a festék el nem tűnik a fogaidtól, és az esti fogmosás után használj fogselymet. A fogorvosod megtanít a használatára, ha megkéred őt.
2012. ápr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, genetika ellen sajnos nem nagyon tudok mit tenni. Ezt a lepedékfestőt pedig akkor majd kipróbálom.
2012. ápr. 8. 21:05
 7/9 anonim ***** válasza:
genetika, nekem elmagyarázta az orvos. látja, hogy rendszeresen járok - igaz én sok édességet eszem, viszont használok speckó fogkrémet, szájvizet, 20ezres elektromos fogkefét, fogselymet - mégis 17 évesen már 8as hidam volt.. ő azt mondta, hogy genetika (anyumnak is ilyen), és még adhat ennek egy nagy pofont a gyerekkori antibiotikumok használata.
2012. ápr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én is mindent megteszek és mégis sok rossz őrlőfogam volt, aztán egyszer fogtam és kihúzattam az összeset a fenébe, most porcelánok vannak benn, kb. 8 éve semmi baj velük. Szerintem egy szint után nem éri meg a fájdalmakat és szenvedést, én baromi sokat kínlódtam ezzel, minden bölcsességfogam egy külön, több hónapos para volt.



Ez sajnos ilyen, de a jó hír, hogy van rá megoldás.

2012. ápr. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vagyok, sajnos nekem is koronák vannak a fogaimon. de a doki szerint van ennél rosszabb - a fogágybetegésg. az ínyem szerencsére makkegészséges
2012. ápr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!