Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foginnyvérzés ellen, helyes...

Foginnyvérzés ellen, helyes megoldás ha még erősebben mosom a fogamat?

Figyelt kérdés
Tévhit-e vagy igaz,hogy foginnyvérzéskor a vérző fogat erősebben kell mosni? vagy esetleg van rá valamilyen mód,vagy esetleg készítmény ami segít lecsökkenteni a foginnygyulladást?

2012. júl. 11. 21:29
 1/7 anonim válasza:
Nem erősebben,csak többet,és lehetőleg úgy hogy az ínytől lefelé húzzuk a fogkefét,különben még több bacit viszünk az íny alá és még jobban fog vérezni az ínyed!
2012. júl. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tévhit az, hogy sokan nem mossák az ínyüket, mondván, hogy vérzik, és érzékeny az ínyük. E miatt aztán, miután ott pang az ételmaradék, a bacik elszaporodnak, és még jobban begyullasztják az ínyt.Tehát minden esetben kell mosni az ínyt is. Nem dörzsölve, hanem finoman. Ilyenkor nyáron, lehet kovászos uborka levével is öblögetni, az is nagyon jót tesz a gyulladt ínynek.
2012. júl. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fogorvoshoz kell menni, és leszedetni a fogkövet. Nekem elmúlt tőle az ínygyulladás. Nem kellemes, de nem is fáj és megéri.
2012. júl. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez az!!

A FOGKÖVET LESZEDETNI!

2012. júl. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amíg vérzik, ne mosd erősebben, mert a fogkefe okozta mikrosérülések miatt továbbterjedhetnek a bacik. Addig inkább antibakteriális szájvizekkel próbáld gyógyítani, persze fogmosást követően. A gyógynövények közül pl. a kakukkfű jó fertőtlenítő, a kamilla pedig gyulladáscsökkentő, annak a teáját is meg lehet próbálni.
2012. júl. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha már a szájvizek használatát felhozta az előző válaszoló, hadd csatlakozzam hozzá, és hadd egészítsem ki egy nálam nagyon jól bevált öblögetőszerrel: a cserszömörcés szájvízzel.

Gyógyszertárból szereztem be. Olyan egészségügyi helyzetben voltam, amikor a védekező rendszerem a padlón volt. (kemoterápia utáni első napok...) A teljes fogágy, fogíny begyulladását tudtam vele kivédeni. Sorstársaimtól kaptam az ajánlatot, tapasztalataikat.

Most én is továbbadom..

:-)

2012. júl. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Javítás: egészségügyi helyett: egészségi

:-))))

2012. júl. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!