Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők! Szerintetek...

Testépítők! Szerintetek hülyeség, ha tömegnövelő, illetve erőnövelő programot használnék kombinálva? Mi a helyes megoldás arra, ha nagyobb izmokat, de ugyanakkor nagyobb erőt is szeretnék?

Figyelt kérdés

2012. máj. 19. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Az jó megoldás, hogy néha beteszel alacsonyabb ismétlésszámú edzést, tehát lemehetsz 5*4-6 ismétlésig, ezzel jön majd az erő.
2012. máj. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk, ha heti háromszor edzek, akkor heti 1 alkalom elegendő arra, amit mondtál?


Gondolom alacsony ismétlésszámnál érdemes nagyobb súlyt választani, ugye?

2012. máj. 19. 14:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Mivel az erőnövelő programnak a kevesebbszer nagyobb súly a lényege, ezért nyilván.

De erre már én is gondoltam, ér az valamit, ha egy ideig (nemtom mennyi) erőnövelő módszerrel csinálom, többet bírnak az izmok, majd visszaváltok 'sima" tömegnövelésre, ezáltal a majdani nagyobb súlyok jobban megterhelik az izmot, mint a mostani kisebbek, amik ugyan megterhelik így is, mivel csak ennyit bírnak, de azért nem túl nagyok :D

2012. máj. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen szisztémában edzel. Ha teljes testest, akkor mehet az egyik teljes testes napnál ez, viszont ilyen edzéshez több regenerálódási idő kell, mivel nagy súlyokat használsz. Ha pedig osztott edzésterved van, akkor pár hét 8-12-es ismétlésszámú edzés után mehetne egy hét erőnövelés, de akkor sem végezném minden gyakorlatnál,csak a nagy súlyos alapgyakorlatoknál, pl fekvenyomás, guggolás, felhúzás, evezés,mellről nyomás. pl .koncentrált bicepsznél nincs értelme 4-5-ket végezni szerintem.:)
2012. máj. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a HST pont Neked való, éppen ilyen ciklizálásra találták ki. Javaslom, hogy nézz utána!
2012. máj. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nahát, ez a HST érdekesnek tűnik, csak kicsit bonyolultnak érzem az edzésterv megtervezését magamban. Egyáltalán van ennek értelme viszonylag kezdő/hobbiszinten?
2012. máj. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, egyetértek, én is bonyolultnak látom. Bár nincs vele saját tapasztalatom, de nagyon hatékonynak találják általában azok, akik nekikezdenek.

Szerintem edzésben fel sem merülhet az, hogy valami keményet nem csinálunk, mert az nem csak hobbiszint.

2012. máj. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hm, lehet adok neki egy próbát, ha sikerül összehozni valami értelmes tervet :D

A hobbiszintet meg úgy értettem, hogy én még elég vékony vagyok, és csak valami bármi tömeg kéne, nem kiélezve izomra, nem dédelgetek sem versenyzői, sem akár csak kigyúrtsági álmokat, tehát nem a meglevő tömeg átlagon felülivé tétele, vagy formálása a cél :D

2012. máj. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A HST nagyon jól egyeztethető bármilyen szinthez,abszolút kezdőként és nyugodtan nekiállhatsz. Javaslom, hogy ezeket olvasd el mindenekelőtt, aztán nekiállhatsz a saját programodnak!

[link]

2012. máj. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!