Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez csontkinövés lenne az...

Ez csontkinövés lenne az ínyemen? Nagyon durva! Kicsit megijedtem, mert nem tudom mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár napja fáj a fogam (fent hátulról a 2. ). Tudni kell, hogy régóta be van tömve ez is, meg a mögötte lévő is.

Tegnap nézegettem a tükörbe, s olyan mintha felettük az ínyemből jönne ki egy új fog! :S


Bölcsességfog nem lehet, mivel azt már ezen az oldalt ki is húzták pár éve+ az ugye nem 2 fog között nő ki középen.


Mi lehet ez akkor? Van olyan , hogy csontkinövés? Ha igen, az mitől jöhet ki a még bentlévő fogaknál?



2012. aug. 25. 10:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Be van gyulladva és lehet, hogy tömőanyagot dolgozza ki a szervezeted. Csak mert nekem volt ilyen és ez volt.
2012. aug. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Valószínűleg tényleg be van gyulladva, de nem a tömőanyag a pukli, hanem a genny.

Ha megnyomod a puklit vagy a fogad, érzel erős, nyilalló fájdalmat?

Menj vele minél előbb dokihoz, hogy gyökérkezeléssel esetleg még meg lehessen menteni!

2012. aug. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Tényleg nem tudni, hogy neki mi okozza a puklit, de nekem kijött a tömőanyag az ínyemen.
2012. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Megkopogtattam és olyan mint a fogam, szóval kemény. Illetve a színe is ilyen fogszínű.

A tömés mindkét fogamba amalgám, szóval ha a tömőanyag jönne ki az is fekete lenne nem?


Hétfőre kaptam időpontot a fogorvosnál.


Csak félek, hogy mindkét fogam kihúzza, mert ez a valami fogszerű nem tud tőlük kijönni.

2012. aug. 25. 18:56
 5/25 A kérdező kommentje:
Utánaolvasgattam, s lehet ami jön ki az a csontfog. S amik most még bentvan az a 2 tejfog! :S
2012. aug. 25. 19:58
 6/25 A kérdező kommentje:

28 éves vagyok egyébként, de több olyanról is olvastam, akinek felnőttkorában még tejfoga volt, csak nem volt alatta csontfog.


Ti hallottatok már ilyenről, hogy felnőttkorban jön a rendes fog?

2012. aug. 25. 20:00
 7/25 anonim ***** válasza:

Nekem is van hasonló, ilyen kemény fehérszerű valami, de nekem a kihúzott bölcsességfog helyén. Fogorvos sosem mondott rá semmit, mondjuk nem is említettem külön. Én sem tudom hogy mi lehet ez, bár nekem ritkán fáj is kissé.

Egyébként csak az 5-ös fogakig van tejfog, Te meg hátulról a 2. fogat említetted, ami ugye a 7-es, szóval biztosan nem az lesz. Számfeletti fogak viszont előfordulhatnak bárhol, lehet, hogy ez is az lesz.

Ha gondolod, majd írd meg, hogy mit mondott a fogorvos, kíváncsi lennék rá.

2012. aug. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

6-os és 7-es fog nem lehet tejfog, mert tejfogban nincs 6-os és 7-es.

20 db tejfog van, tehát a középvonaltól számolva az 5. fogig lehetne tejfog, de ennek sem túl nagy az esélye.

2012. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

ma 21:37


Szia!


Igen, hátulról a 2. fogam fáj. S ez a csont valami felette nő, meg az utolsó felett. Jó lesz, ha 2 fogam helyére egy jön ki. :D

Amúgy pont ezen az oldalt már kihúzták a bölcsességfogam, ami ugye a fent említett 2 fog mögött foglalt helyet.


Már most azon aggódok, hogy mindkettőt ki kell húzni, hogy ezt a csontit ki lehessen szedni.


Holnap megyek a fogorvoshoz, majd megírom mi volt.:)

2012. aug. 25. 21:50
 10/25 A kérdező kommentje:

ma 21:46


Na ezt sem tudtam, köszönöm az infót.:)

Akkor tényleg nem tudom mi lehet az. Esküszöm nekem elsőre az jutott eszembe, hogy egy fog kezd el kijönni, ugyanis olyan kis hullámoss az alakja, mint egy fog aljának.


Még röhögtem is magamban, hogy ennyi idősen fogat váltok?

2012. aug. 25. 21:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!