Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét altatásban?

SNW kérdése:

Bölcsességfog műtét altatásban?

Figyelt kérdés

2 felső bölcsességfogam mozgolódik, felváltva fájnak, nincsenek kint még, nagyon vigyázok rá hogy tisztán tartam a számat minden étkezés után.

holnap megyek panorámaröntgenre, kérhetem a 2 fogam eltávolítását altatásban?? támogatja a tb? és el fogják távolítani a kettőt egyszerre?



2012. nov. 21. 21:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nyálszívóról hallottál már? Nekem a 4 közül egyik sem nőtt ki, és mind rossz irányba nő. Jelenleg 2-őt műtöttek, az alsó ráadásul komplikált volt, már az előtte lévő fog alá is benőtt részben, mégsem altattak, nem fájt egyáltalán, nem volt megterhelő. Azért nem biztos h bárkiről ki lehet jelenteni h Mo. egyik legjobb... Az "én" szájsebészem a Debreceni Klinikán dolgozik, ingyen volt. Az injekciók sem fájtak amiket adott. És másnap ő vette ki azt a jódcsíkot. Az arcom nem dagadt fel, nem is látszódott, h műtöttek.
2012. nov. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

és nem lehet hogy azóta ez változott? mármint hogy nem támogatja a tb??

nekem sincs kibújva egyik sem...

2012. nov. 23. 07:07
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem egy hete műtötték, mint már írtam a Debreceni Klinikán a Szájsebészeten, és ingyen volt.
2012. nov. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
az altatást kérdem!..........:D
2012. nov. 23. 13:30
 15/19 anonim ***** válasza:

de használtak gondolom nyálszívót de akkor is rengeteget lenyeltem mondták is hogy igy lesz, ne ijedjek meg másnap amikor távozik. Én csak a tapasztalatomat írom le. hogy mit hogy scináltak nem tudom.

Kérdező: abból a szempontből nem hiszem hogy változott a finanszírozés hogy ha egészségügyi oka van,nekem volt mert nyomta az előző fogak idegét (a 4-es fogam fájt miatta, ami amugy telejsen ép volt,) és félő volt hogy kárt tesz a nagyörlő gyökerében. ezért tb-s volt. De kérdezz utána és akkor megtudod, ök tudnak biztosat mondani.

2012. nov. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
58%

Hagyd már azt az altatást. Hülyeség. Tényleg semmit nem érzel. Ahhoz marha gyengének kell lenni, hogy ennyit ne bírj ki!! Én elég parázós vagyok, megminden ami kell :D de azért egy bölcsességfog műtétet túl lehet élni. Utána nagyon rossz, de közben nem. Sőt, ha altatásban kéred, akkor még annál is rosszabb lesz utána.


Támogatja a tb. Nekem nem is a dokimnak jutott eszébe, hanem én akartam kiműttetni. Elmentem, megkérdeztem, van-e a helye, elküldött röntgenre, mondták, hogy nincs. Kaptam azt hiszem egy beutalót, vittem a röntgenem, kaptam időpontot, meg aztán szép zöld műtős ruhát :D és inkább kiműtettem, minthogy összenyomja az egyenes fogsorom.

2012. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Előző kommentelőnek: szerintem teljesen igazad van!!! Végre valaki. :D
2012. nov. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

gondolom már nem esedékes de nem gond azért megosztanám az én véleményemet is

először is én egészségügyi szakdolgozó vagyok szóval van némi rálátásom a dolgokra

ha az állami fogorvos beutalót ad akkor azt TB-re megcsinálják

másrészt senki nem mondhatja meg a másiknak hogy altassák e vagy ne, ez mindenkinek szíve joga az interneten, de azért az orvosok azt tanácsolják hogy két ellentétes oldalon lévő bölcsességfogat altatásban vésnek ki mert helyi érzéstelenít nem adhatnak két dózisban, mivel annak elég komoly következményei lehetnek! ráadásul altatásban a rossz emlékeket is kilehet védeni

2013. szept. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Megosztom en is a tapasztalatomat, hatha hasznos lesz valakinek. En nagyon parazok az orvosi beavatkozasoktol, egy verveteltol is el tudok ajulni, illetve akkor ha nagyobb fajdalmat erzek.

Fogorvos tanacsolta hogy vegyek ki a bolcsessegfogam, adott beutalot. A fog felig volt kinove, de szinte “nekiutkozott” a mellette levo fognak igy nem tudott kibujni. A szajsebeszeten mar az erzestelenito injekciotol elajultam, meg az orvos is “megijedt” kozben. Utana probalta kihuzni a fogat de rosszul lettem. Megkerdezte hogy szeretnem e, hogy az osztalyon csinaljak altatasban. Csak azert nem valasztottam azt a megoldast, mert arra meg egy honapot kellett volna varni, es tul akartam mar lenni rakta. Nemsoka megyek masik bolcsessegfog miatt fogorvoshoz, ha ezt is ki kell huzni, akkor biztosan altatasban fogom.

2019. nov. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!