Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzáson kívül van más...

Foghúzáson kívül van más megoldás? Többi lent. FONTOS!

Figyelt kérdés
Fémérzékeny vagyok,még az orvosi fémre is.De nagyon görbék a fogaim és a fogorvos nem rakhat rá fogszabályzót,mert akár bele is halhatok.Azt mondta van egy olyan választásom,hogy kihúz minden fogam(!!!) és műfogsort csinál nekem.De 14 éves vagyok még.Nem akarok műfogat,mert akkor mi lesz,ha öreg leszek?? De ennyire csámpás fogakkal se tudok élni..Milyen megoldás van?

2013. júl. 10. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Fémmentes fogszabályozó is létezik már, bizonyos magán fogászati rendelőkben, nézz utána a neten, gondolom iszonyú drága, de 14 évesen nem lehet kihúzni a fogaidat.
2013. júl. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Léteznek az úgynevezett héjak, amelyekkel minimálisan lehet korrigálni a torlódott fogsort. De koronákat is lehet helyezni rájuk, ami viszont majdnem tökéletessé is formálhatja a fogaidat. Ha tudnál képet küldeni a fogaidról, akkor többet is tudnék mondani :)
2013. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben keresnék egy másik fogorvost, hogy juthat olyan az eszébe, hogy kihúzza az egészséges fogakat? Akkor már korona vagy direkt héj, amit előbb írtak.

[link]

Nagyon nem olcsó, de van olyan kivehető fogszabályzó, amit a nap 24 órájában viselni kell (átlátszó természetesen, szilikon).

Itt talán tudnak segíteni:

[link]

2013. júl. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Néhány fogorvosnál lehet kapni olyan készüléket amely "porcelán fogszabályzó" +LÁTHATALAN. igaz drágább .
2013. júl. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Valamit nagyon félreérthettél. Van fémmentes fogszabályozó. pl. damon. A fémallergiát pedig konkrét papírokkal kell bebizonyítani amit a kezelőorvosnak be kell mutatni.
2013. júl. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A válaszolóknak üzenném, hogy 18 éves korig végleges fogpótlás nem készül, mert nem maradó fogazatról van szó.
2013. júl. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!