Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen betegségeket okozhat...

Milyen betegségeket okozhat egy vagy akár több rossz fog, ha nem kezeltetjük?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert kihúzattam az egyetlen rossz fogamat, de sajna nagyon sokáig vártam vele. Terhességem alatt lett érzékeny, aztán már fájt is, de csak most, majdnem egy évre rá húzattam ki. Voltak már terhesség előtt is különféle keringési zavaraim, soxor leesett a vérnyomásom, fájt a fejem...stb. Lehettek ezek esetleg arossz fogamtól?
2009. nov. 18. 10:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha gyulladás van a fog alatt, az szétterjedhet a szervezetben és általános gyulladsos, allergiás tüneteket okozhat.
2009. nov. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Sajnos az emberek nagy része nem is gondolná mennyi problémát, betegséget okozhat egy rossz fog.

Röviden: magas véryomás,szívinfarctus,acüreggyulladás,cysta stb....Emellet még egy gyulladt állapotban lévö fog a többi fogad egészségét is veszélyezteti.

Ja és ne csak akkor menny fogorvoshoz ha panaszod van.

Èvente 2-szer menny el egy szájhigiéniás kezelésre,és legalább egyszer ülj be egy fogorvosi székbe.Hidd el jobb megelözni a bajt!

Minden jót!

2009. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!