Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SOS bölcsességfog!?

SOS bölcsességfog!?

Figyelt kérdés

Olyan érdekelne akinek műtötték a bölcsességfogát lehetőleg kórházban,hogy milyen volt a műtő le kellett vetkőzni,meddig kellett benn maradni stb...?

Köszi!?



2014. márc. 28. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem nőgyógyászati műtét. :) Ha a fogorvos azt mondta, le kell vetkőzni, akkor ne higgy neki!
2014. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem kórházban, hanem egy ismerős rendelőjében történt a dolog: nagyon nem akartak kijönni és iszonyatosan nyomták az előttük lévő fogakat - úgyhogy kioperálás.

Röntgen, röntgen elemezgetése, utána beavatkozás. Normál fogászati szék, normál fogászati ülő pozíció, csak több előkészítés és több, komolyabb felhasznált eszköz.

Vetkőznöm nem kellett, letakartak, kívülről is lefertőtlenítésre került az arcom. Majdnem két órán át ültem egy helyben, mert még a rosszabbnál is rosszabb helyen volt - utána összevarrás, rendbehozatal, recept antibiotikumhoz (Dalacin), pár tanács, varratszedés időpontjának egyeztetése és viszlát.

A legrosszabb része az volt, amikor kiment az érzéstelenítő, na akkor majdnem megvadultam. Maga a műtét nem volt vészes, szerencsétlen asszisztens nem bírta megállni röhögés nélkül, hogy miközben a szájsebész hölgy épp fúr-farag elkezdtem dúdolni... :)

2014. márc. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem altatásos nagyműtét volt, 1,5 óra. De magán klinikán.
2014. márc. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szájsebészeten műtötték, elmentem, először csak megnézte, megröngtenezték, megbeszéltünk egy időpontot, kaptam tájékoztatót, mit ehetek, mire számítsak, stb, aztán elmentem.

Sima fogorvosi székben, kaptam zöld kendőket a fejemre több oldalról, 3 érzéstelenítőt, ettől lezsibbadt a fél fejem és a nyelvem is, onnantól kezdve semmit nem éreztem, csak hallottam a recsegés-ropogás-fúrást, ami egyébként szörnyű, de fájdalom nem volt egyáltalán, pedig úgy izgultam, hogy mire hazaértem ruhát kellett cserélnem, mert átizzadtam.

A műtét után letörölték a fejem, mert kissé nyálas-véres volt, írt fel cataflamot, mondta, hogy mikor menjek vissza varratszedésre, és mehettem is. A műtét 20 perc volt, ebből 5 percig tartott, amíg kiszedte a fogat, csak a varrással bíbelődött.

Ma voltam varratszedésen (egy hét után) ez kb 5 perc volt, csak fájt egy picit, ahogy piszkálta a sebet. Azt mondta, ha van valami menjek vissza.


Nekem még mindig fáj egy kicsit, de többnyire már elviselhető, aludni is tudok tőle és csak 1-2x veszek be gyógyszert, ha nagyon élesen el kezd lüktetni-fájni. Az arcduzzanatom is egész jól lelohadt, már alig észrevehető.

2014. márc. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!