Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Extrém fogínygyulladás. Volt...

Extrém fogínygyulladás. Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
A barátomnak kb.egy hete nagyon begyulladt a fogínye.Korábban is volt ilyen,de ennyire nem volt neki kellemetlen és fájdalmas.Csak ajánlott neki a fogorvos valami érzékeny ínyre való szájvizet,amit használt,és rövidesen el is múlt.Most viszont annyira begyulladt,hogy nem tudott enni,nem tudott rágni,a nyelve és a szája is tele lett kis hólyagokkal,emellett lázas is volt.Elment a fogorvosához,ő elküldte háziorvoshoz,aki írt fel neki antibiotikumot,de a gyulladás okát nem mondta meg.Mintha nem is lenne fontos.Akkor,hogy tudná máskor megelőzni?Mikor visszament a fogorvoshoz,ő megint javasolt neki egy méregdrága szájvizet,meg kenőcsöt a hólyagokra.Olvasgattam a témában,és azt írják internetes oldalakon,sokszor a fogkő okoz fogínygyulladást,de az ő fogorvosa fejében meg se fordult,hogy le kéne szedni,pedig fogszabályzós,és hát van neki.És ez magánfogászat,azt hittem,itt jobban foglalkoznak a pácienssel.Ki az,aki tudna segíteni feltárni a gyulladás okát? Azt mondta a barátom,észrevette,hogy visszahúzódott a fogínye,ez pedig úgy tudom,már visszafordíthatatlan folyamat,csak a romlást lehet megelőzni.Ez bevallom,engem megijesztett,mert még csak 20 éves.Nem szeretném,hogy pár év múlva elveszítse a fogait.
2014. jún. 21. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

De bizony le kéne vetetni a fogkövet, az szokott használni (egy darabig legalábbis)

Bárhol megcsinálják (magánrendelőben), csak időpontot kell foglalni (kérni)

2014. jún. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Meg rendesen kell mosni a fogakat, jó fogkrémmel

pl. Parodontax jó a fogínygyulladásra

2014. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha meg nincs fogköve, akkor elég egy jó fogkrémmel mosni

naponta kétszer (háromszor), főleg lefekvés leőtt

2014. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Rendesen mosott fogat eddig is,most meg még többször mossa,meg használja a szájvizet,kenegeti a hólyagokat...én is mondtam neki,hogy a fogkő eltávolítás az kéne.

Meg a paradontax fogkrémet is megemlítem neki.

Köszönöm a válaszokat.

2014. jún. 21. 17:23
 5/14 anonim ***** válasza:
Vagy a fogszabályzót kéne levenni egy időre
2014. jún. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én nem olyan rég voltam fogkő levételen, de sajnos

még így is hagyott fogkövet a fogamon (nagyon mérges vagyok miatta) Csomó pénzbe kerül és akkor még úgy csinálta meg, hogy nem szedte le az összeset

2014. jún. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom,miért ilyenek a fogorvosok...miért nem végzik nagyobb odafigyeléssel a munkájukat.Tisztelet a kivételnek!
2014. jún. 21. 18:58
 8/14 A kérdező kommentje:
Mondtam neki,hogy jó lenne levenni a fogszabályzót-bár még csak a felsőt vennének le neki-,de attól fél,hogy akkor ki fognak esni a fogai.Úgy sajnálom őt,mert tényleg odafigyel a fogmosásra,megvesz minden szájápoló dolgot,amit csak mond a fogorvos..hogy tudnám megnyugtatni?Attól,hogy kicsit visszahúzódott az ínye,nem hiszem,hogy egyből kiesnének.Szerintem ez hosszú évek "eredménye",és ha valaki tényleg elhanyagolja a fogínygyulladást,akkor kezdenek csak kipotyogni a fogai.Vagy rosszul gondolom?
2014. jún. 21. 19:07
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen

De rossz az is, ha fáj az íny- én szoktam sima gyógynövényes fogkrémmel is mosni a fogam, ami nem olyan drága, szerintem az is jó, meg nekem egyszer a fogdoki "ecsetelt" mikor be volt gyulladva

2014. jún. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat :)
2014. jún. 21. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!