Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Extrém fogínygyulladás. Volt...

Extrém fogínygyulladás. Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
A barátomnak kb.egy hete nagyon begyulladt a fogínye.Korábban is volt ilyen,de ennyire nem volt neki kellemetlen és fájdalmas.Csak ajánlott neki a fogorvos valami érzékeny ínyre való szájvizet,amit használt,és rövidesen el is múlt.Most viszont annyira begyulladt,hogy nem tudott enni,nem tudott rágni,a nyelve és a szája is tele lett kis hólyagokkal,emellett lázas is volt.Elment a fogorvosához,ő elküldte háziorvoshoz,aki írt fel neki antibiotikumot,de a gyulladás okát nem mondta meg.Mintha nem is lenne fontos.Akkor,hogy tudná máskor megelőzni?Mikor visszament a fogorvoshoz,ő megint javasolt neki egy méregdrága szájvizet,meg kenőcsöt a hólyagokra.Olvasgattam a témában,és azt írják internetes oldalakon,sokszor a fogkő okoz fogínygyulladást,de az ő fogorvosa fejében meg se fordult,hogy le kéne szedni,pedig fogszabályzós,és hát van neki.És ez magánfogászat,azt hittem,itt jobban foglalkoznak a pácienssel.Ki az,aki tudna segíteni feltárni a gyulladás okát? Azt mondta a barátom,észrevette,hogy visszahúzódott a fogínye,ez pedig úgy tudom,már visszafordíthatatlan folyamat,csak a romlást lehet megelőzni.Ez bevallom,engem megijesztett,mert még csak 20 éves.Nem szeretném,hogy pár év múlva elveszítse a fogait.
2014. jún. 21. 15:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
nekem is fogszabim van és az alsó 4fogamon gyulladt az in és fogkövem is lett, pedig én is nagyon odafigyelek a szájápolásra főleg a fogszabi miatt. Paradontaxot használok meg szájvizeket is próbáltam sőtt még Aloe fist-el is szoktam fújni, de nincs nagy változás. A doki azt mondta hogy ha lekerül a fogszabi akkor a gyulladás is lemegy sokan vannak igy hogy érzékenyebb az inük.Ebben reménykedem :S
2014. jún. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Remélem,neked is jobb lesz,ha leveszik a fogszabályzót.A barátomnak is le fogják venni már a fölsőt,hátha utána már nem lesz ilyen..
2014. jún. 24. 12:17
 13/14 anonim ***** válasza:
Kb van hogy attól rettegek hogy elvesztem azt az alsó 4 fogam tehát már alig várom hogy elkerüljön és végre rendbe tetessem a fogaim és gőzerővel a gyógyitáson leszek :S Nem értem a fogkő hogy alakult ki mivel tényleg nagyon figyelek a fogmosásra hogy kellő alaposággal végezzem,fogselyem,szájviz , étkezés után is fogmosás, cukros italokat kerülöm stb.... de mégis :( De én is remélem hogy ha lekerül a barátodnak neki is rendbejön hamar !
2014. jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Drk91 válasza:

írj, ha azóta kiderült, mi okozta a bajt, érdekelne.


amúgy én a teafás fogkrémet ajánlanám, nem olyan mentolos, kellemes íze van, és nagyon jó a lepedékképződés ellen.

2016. jan. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!