Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy ferde egészséges fogra...

Egy ferde egészséges fogra raknak kérésre fogszabályzó helyett koronát? és még annyi hogy egy fogrol van szó ilyenkor általába a szín meg egyebek miatt több fogat kell megcsinálni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 22. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha a szóban forgó fogad teljesen egészséges, akkor is kaphatsz rá szép alakú koronát vagy héjat. Ha nagyon ferde, lecsiszolják annyira, hogy rá lehessen húzni a koronát, ugyanakkor a lehető legkevesebb foganyagot veszítsd el. Viszont ez esztétikai beavatkozás, szerintem olyan rendelőt keress fel, ahol járatosak az orvosok az esztétikai fogászatban és a fogtechnikus, akivel dolgoztatnak, szintén otthon van a témában, de persze bízhatod a körzeti fogorvosodra is, ha megbízol benne és tényleg ügyes (bár úgy tudom, héjat inkább magánrendelőkben készítenek). Nem tudom, milyen szintű ferdeségről van szó, de biztos, hogy van rá ilyen megoldás. :)


A szín miatt nem kell aggódnod, azt szépen hozzá tudják igazítani a szomszédos fogakhoz, sőt kérhető színátmenetesre is a korona és a héj, hiszen a természetes fogszín is sokkomponensű és egy fog felszínén belül is vannak eltérések.


Kérd ki a fogorvosod véleményét a héjakról és a koronákról is és együtt eldöntitek, hogy miből legyen, tartalmazzon-e fémet, stb.


Ha a Google-be beírod, hogy "héjkerámia előtte utána", nagyon szép helyreállításokat találsz.


Remélem, tudtam segíteni:)

2014. jún. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Inkább a fogszabályzót válaszd, vagy viseld-el, hogy ferde. Egy ferde fog is jobb mint egy koronázott egyenes.
2014. jún. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Képet rakj be, akkor meg tudjuk mondani.

Ha más gond nincs a fogaiddal, akkor lehet, hogy elég egy héj.

2014. jún. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! erre sajnos nem lenne elég egy héj, mert teljesen kiáll meg ferde:(
2014. jún. 24. 12:13
 5/5 anonim válasza:
Szia Kérdező, na hogy döntöttél? Nekem is most lett koronám a nagymetszőmre, kiállt nagyon ferdén de nekem nagyon el volt sötétedve egy korábbi gyökérkezelés miatt. Az orvos rábeszélt a héjra, aztán eldobtam az agyam amikor megláttam mekkorára lecsiszolta koronához...A szín is csak harmadszorra lett jó mert első két színt a műtőslámpánál nézte ki. Harmadszorra erősködtem hogy természetes fénynél nézzük meg és hozta.az egész fogszínkulcsot, és szép lett végre:) Ha nagyom zavar és nem mersz mosolyogni sem mint én csináltasd meg ha nem annyira.akkor gondold át:)
2014. júl. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!