Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzás után mire...

Bölcsességfog húzás után mire számítsak?

Figyelt kérdés
Ugyan az lesz, mint műtét után? Dagadás, szájzár meg a többi finomság? És mennyi idő alatt szedik ki kb?

2014. jún. 29. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Duzzanat az lesz, erre készülj fel. A fájdalom mértéke attól függ, mennyire vagy észnél: nálam amikor az elsőt húzták, nem vettem be időben fájdalomcsillapítót (még mielőtt a helyi érzéstelenítő hatása elmúlt volna), így kb. ordítottam egész éjszaka. Amikor a másik hármat egyszerre(!) húzták ki, más előre bevettem elhúzódó hatású fájdalomcsillapítót, és a világon semmi gond nem volt. A szájzár mindenkinél más, nekem a fogorvos azt mondta, amikor hármat húztak egyszerre, hogy valamilyen mértékű szájzár biztosan lesz. Aztán nem lett, kicsit sem (ja, az én számat nem olyan könnyű befogni :D). Hogy mennyi ideig tart a húzás, az a fogorvos ügyességétől és a feladat nehézségétől függ. Ha nagyon rossz helyzetben vannak a fogaid, akkor eltarthat egy darabig (nekem kb. egy óra volt az első fognál, és másfél óra a többi három darabnál).
2014. jún. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az enyém kicsit vízszintesen nő, de félig kint van.

Attól félek igazából, hogy kirángatják szó szerint a számból vagy nem tudom. Máshogy nem tudom elképzelni, hogy csinálhatják.

A bölcsességfog műtétem után nem volt semmi probléma szerencsére. 1 nap fájt, de túléltem 1 fájdalomcsillapítóval, ezért nem bántam volna, ha műtenék és nem húznák.

2014. jún. 29. 12:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Most miért nem tudják műteni?
2014. jún. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Előbb úgy volt, aztán azt mondták inkább húzás, aztán azt hogy műtét, de a végső döntés az volt, hogy mégis csak húzzák. Ezért is van tele a gatyám, mert még az orvos sem tudja normálisan eldönteni, hogy mit akar... de annyi az ok, hogy ez félig kint van, lehet ki tudják húzni... ha nem, akkor műtik. Tehát előbb gondolom megpróbálják kicibálni az ínyemből, ha nem megy, akkor szétkaszabolják és műtik elvileg.
2014. jún. 29. 14:44
 5/8 anonim ***** válasza:

De akkor te miért nem mondod. hogy a műtétet szeretnéd

A húzás nem olyan jó, mert pl. mi van, ha az egyik gyökér beletörik

2014. jún. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Alsót kell kiszedni v. felsőt?
2014. jún. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Alsót.
2014. jún. 29. 19:17
 8/8 anonim ***** válasza:
ne húzasd ki, inkább hagyják békén, jobban jársz.
2014. okt. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!