Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Begyulladt fognál nagyon fáj...

Begyulladt fognál nagyon fáj a gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Eléggé félek :S

2014. júl. 27. 17:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
:( és utána fájt?
2014. júl. 27. 21:26
 12/18 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Nekem egyik napról a másikra gyulladt be. Elmentem körzetishez, és mondta, hogy arcüreg gyulladásom is lehet tőle, nem tudja, hogy hol van pontosan a genny, de kiterjedt ez muszáj kitisztítani. Legelső fogról van szó amúgy. Szájsebészetre küldött, aki mondta, hogy ez rettentően ronda, el van terjedve a genny, agyhártya gyulladás is lesz mellé, ez nem játék ki kell húzni. Na mondtam, hogy azt nem, 20 éves vagyok mihez kezdjek a legelső fogam nélkül.

Elmentem magánorvoshoz, aki szintén ezeket mondta, de mondta, hogy próbálkozzunk meg egy gyökérkezeléssel,ha ez nem használ akkor gyökércsúcsi metszést kell csinálni, de azt csaj szájsebészeten.

Nálam az volt a baj, hogy tömött fog volt de alatta újra kilyukadt és már annyira mély volt a lyuk, hogy begyulladt.

Nekem csak addig fájt míg gennyes volt kb 1 hét volt. De az tényleg iszonyú volt, 1-1 doboz kataflán, panadol extra pár nap alatt elfogyott az antibiotikum mellett.

De amikor megszűnt a genny egyáltalán nem fájt.

Mikor ledugta azt a kis tűt akkor sem, mikor már tette bele a gyógytömést, mikor fúrta már elől akkor sem, de tényleg semmit.

Amikor tette bele a tömőanyagot akkor egy kicsit mart, mintha vmi savas izével kente volna be a lyukat, de nem biztos, de az semmiség, mintha egy kis ecet menne a szúnyogcsípésre pár másodpercig.

Utána sem fájt, 1-2 napig hidegre-melegre érzékeny volt, meg nem haraptam nagy répát, almát, pirítóst stb. de a fogkőleszedés miatt is érzékenyült el, erre elmex fogkrém rettentően jó.

Ne félj se a kezelés alatt, sem utána nem fog fájni.

2014. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nem fog fájni! Sőőt.. ahogy az első válaszoló írja, utána örömtáncot fogsz járni, hogy nem fáj.. :-) Én is nagyon féltem, de az a megkönnyebbülés amikor végre már nem szenvedsz tovább... felbecsülhetetlen! :) Én napokat szenvedtem, rengeteg erős gyógyszert szedtem be, volt hogy már sírtam is. Szóval ne parázz, csak lazán, ügyesen! :)
2014. júl. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Gyulladt fognál tényleg fáj, mert gyulladt területen nem hat annyira a helyi érzéstelenítés sajnos. Ezt orvos mondta. Nekem 2 fogamat gyökérkezelték, de egyik sem fájt, csak kicsit, pont mert még a gyulladás elején orvoshoz mentem, nekem nem volt kiterjedt. Hát nézd, én is be lennék szarva a helyedben, de inkább kibírom, hogy fél órát k**rvára fájjon mint hogy folyamatosan fogfájásom legyen és zabáljam a fájdalomcsillapítót. Közelítsd innen a dolgot. Amúgy gratula a szüleidnek, hogy 13 évesen már gyökérkezelésre szorul a fogad...
2014. júl. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

ne hallgass a sok h.lyére


nem fáj ha normális dokihozmész

2014. júl. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
huhh túl vagyok rajta! Nem volt kellemes de az érzéstelenítésnek hála semmi fájdalmat nem éreztem :) köszönöm a bíztatásokat
2014. júl. 28. 17:19
 17/18 A kérdező kommentje:
És 14-es nem kell gratulálni a szüleimnek egyedül én vagyok a hibás és ezt magamra is vállalom!
2014. júl. 28. 17:22
 18/18 anonim ***** válasza:

"Gyulladt fognál tényleg fáj, mert gyulladt területen nem hat annyira a helyi érzéstelenítés sajnos. Ezt orvos mondta."


Ez nettó hülyeség, valóban lidocainnal fájhat, de Ultracain nem fog fájni. Csak sajnos minden orvos lidocaint használ még, mert az jóval olcsóbb.

2014. júl. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!