Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet, hogy mégis kaphatnék...

Lehet, hogy mégis kaphatnék fogszabályzót foghúzás nélkül?

Figyelt kérdés
Úgy 2,5 éve voltam fogszabályzáson, a röntgen alapján azt mondták, hogy ki kéne húzni két fogamat. A szüleimmel inkább úgy döntöttünk, akkor hanyagoljuk a témát, mert nem akarom, hogy egészséges fogaimat kihúzzák. Azalatt az idő alatt történhetett valami változás a számban ami miatt foghúzás nélkül meglehet oldani a fogszabályzást? (Pl. régebbről bent maradt egy fél tejfogam, mert eltört,elénőtt a csontfog stb., de azóta már ki lett húzva)

2014. szept. 13. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet. De érdemesebb lenne több fogorvost is megkérdezned, mindenki másképp szeret dolgozni, lehet olyat fogtál ki, akinek a foghúzás az alap.
2014. szept. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 zsozsi222 válasza:

én tegnap voltam fogorvosnál beutalót kérni fogszabályozásra,

de sajnos nekem is kihúzta egy fogamat, de egyébként hány éves vagy?

2014. szept. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Amikor először voltam fogszabályzó dokinál,úgy volt,hogy nekem is húzni kell két fogat. Erre mondtuk,hogy kizárt,és hanyagoltuk a témát. Aztán elmentünk a bátyám fogszabis dokijához,ö pedig megoldotta húzás nélkül (ívtágítót kaptam),és azóta már szépen rendeződnek a fogaim a fogszabi alatt :))
2014. szept. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
16 vagyok most.:) Akkor valószínűleg megpróbálok egy másik fogorvost, hátha.:)
2014. szept. 21. 13:51
 5/5 Dr. Borbély Zoltán ***** válasza:

Egyetlen jó fogszabályozó orvos sem szeret fogat húzni. Ha viszont olyan súlyos a torlódás, hogy a fogakat nem lehet foghúzás nélkül sorba rendezni, sokkal jobban jársz pl. 30 db ép és egészséges, gyönyörű sorban álló foggal, mint 32 db kusza foggal, amelyeket nehezebb tisztítani, ezért hamarabb elszuvasodnak és könnyebben begyullad az íny körülöttük.

Sokan ezért inkább kitágítják a fogívet, a túlzott tágításnak viszont az a hátránya, hogy nagyon könnyen visszarendeződnek a fogak és akkor hiába volt az egész.

Válassz egy olyan orvost, akiben megbízol és hagyatkozz rá a döntésére.

2015. márc. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!