Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi történt a fogammal?

Hargitai János kérdése:

Mi történt a fogammal?

Figyelt kérdés

1 ideje tapasztaltam hogy a jobb felső 4. fogam érzékeny a hidegre. pl megyek a biciklivel és és ha számon veszem a hideg levegőt, vagy ha eszek 1 forró pizzát, befejezem és utána is. Fagyi meg egyebek.

Kora ősszel voltam vele orvosnál, röntgent is csinált azt mondta semmi baja csak elkopott a zománc 1 részen. Javasolt 1 fogkrémet meg is vettem használtam de nem javult egyáltalán.

De tagnap észrevettem hogy teljesen elmúlt a dolog. Pár napja újabb fogkrémet használok.


Mi történt a fogammal ?a az új fogkrém hatott így? vagy kihaltak az idegek a fogamból?



2014. dec. 12. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy visszaépült a zománc (az Elmex nagyon jó erre), vagy kicsit vissza volt húzódva a fogíny, és a fognyakon szabadon voltak az idegek. (ez ellen meg a Parodontax jó.)
2014. dec. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt a jóisten' tudná neked megmondani. :) Az idegek szerintem 99%, hogy nem haltak ki maguktól, az iszonyatos fájdalommal jár és nagy mértékű szuvasodás kell hozzá és hosszú időn át tartó "lesz@rom" állapot. A fogzománc bizonyos mértékben vissza tud épülni, lehetséges, hogy ez történt. Lehet az is, hogy volt egy kis ínygyulladásod akkoriban amikor érzékeny volt és kicsit lehúzódott az íny a fognyakról, akkor is érzékeny tud lenni a fog (bár ezt a fogorvosod biztos észrevette volna), aztán most esetleg meggyógyult.

Megkérdezhetem amúgy, hogy neked mit ajánlottak? Én heti 1x használok Elmex gélt, nekem ezt ajánlotta a fogdokim és sokat javult a helyzet nálam is azóta.

2014. dec. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nekem Sensodyne F lett javasolva, és amit nagyjából a csodás gyógyulással egyidősben kezdtem használni az SIGNAL Family Cavity Protection fogkrém, találomra választottam az olcsók közül az auchanban.

Van aki azt mondja lelki idegi alapon volt ez a problémám... hiszem is meg nem is. Mert már tavaly télen is mutatkoztak jelei a dolognak és idén nyáron már gond volt a fagyizás. Túl nagy dolog meg nem történt velem mostanában, hacsak nem az hogy kilátásba került egy új állás, amit akarok is meg nem is.

2014. dec. 13. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!