Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolitása...

Bölcsességfog eltávolitása sebészi úton? (többi lent)

Figyelt kérdés

Jövő hétre van időpontom de ahogy közeleg a nap egyre inkább félek,soha nem húztak még ki fogamat,nemhogy sebész távolitsa el!Attól is tartok,hogy "öklendezek" majd mivel elég hátul van a bölcsességfog és fel ingerel majd!

Nem vagyok olyan aki meglát egy számára csúnya dolgot és elhánya magát,csak gyomorrontás és túlzott alkoholfogyasztás után szoktam hányni,de erre soha nem gondoltam folna ,hogy fogorvosnál is előjön!

Van erre valami megoldás,gyógyszer

valami?


2015. júl. 10. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
ha egyenletesen és orron át veszed a levegőt és nem pánikolsz, hogy hányni fogsz akkor talán kicsit jobb. lassan és egyenletesen kell a levegőt venni ez a titka és tényleg csak orron és lehetőleg ott is fújd ki
2015. júl. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hú én nagyon nagyon öklendezős vagyok. Fogmosás alatt végig öklendezek.

A bölcseségfogamat viszont simán kihúzták. Azt ajánlom, hogy közöld az orvossal, így nem fog meglepődni ha véletlenül elkezdesz öklendezni.

Maradj nyugodt, lélegezz nyugodtan (azt hiszem nekem azt mondta az orvos, hogy az orromon keresztül) az sokat segít.

2015. júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is kihúzták simán, kettőt is. 2 perc volt az egész, aztán leléptem. Persze előtte érzéstelenítette az orvos.
2015. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy alkalomkor húztak kettő bölcsességfogadat?
2015. júl. 10. 23:10
 5/6 anonim válasza:

Én már túlestem 2 bölcsességfog eltávolításon, a 2 alsót távolították el, sebészi feltárással (mivel az íny alatt voltak a fogak). Az Érden található Ligeti Klinikán történt. Az első dolog amit elmondanék: maga a beavatkozás nem fog fájni! Teljesen el leszel érzéstelenítve, nyomást és feszítést esetlegesen érezhetsz majd, de ez nem fájdalom. Az egyetlen fájdalom amit érezhetsz majd közben, az az állkapcsodra irányuló feszítés. Amikor próbálják majd a fogat kimozdítani a csontból, az igen nagy nyomást fog gyakorolni az állkapcsodra (extrém esetben ez akár állkapocstöréssel is járhat). Azt ajánlom, amikor már érzed, hogy nem fog menni, túlságosan fáj a feszítés, jelezd valahogy. A jó orvos észre is fogja venni, ha túl erősen tartja magát a fog, ilyenkor el fogja vágni a fogat. Ne ijedj meg, tudom ijesztően hangzik, de ebből sem fogsz érezni semmit. Egyébként direkt nem írom le a folyamatok szakszerű megnevezését mert irreálisan csúnyán hangzanak, nem akarlak feleslegesen megijeszteni.


Az asszisztensz egy géppel végig elszívja a vért, nyálat és vizet, így emiatt nem fogsz öklendezni. Ahogy elmondták előttem, és ahogy gondolom ott is elfogják mondani, orron át vedd a levegőt. Hidd el, nagyon sokat segít. Mindenesetre, említsd majd meg mindenképp, hogy igen hajlamos vagy öklendezésre.


Illetve, bár a kérdésedben nem szerepelt, leírom hogyan zajlik a gyógyulás, gondolom ez is kérdéses, érdekel, hogy mire kell számítanod.

Az eltávolítás után össze fogják varrni az ínyednek azt a részét, ahol végezték a beavatkozást (ismétlem, semmit nem fogsz érezni). Előtte kitisztítják a sebet, majd utána egy kis gézt tesznek oda, amire rá kell harapnod (ne túl erősen harapd majd, mert akkor vérezni fog). Ezt 20 perc után kiveheted. Ne köpd, hanem vedd ki óvatosan. Aznap ne köpj és ne öblögess, ugyanis ilyenkor még nagyon könnyen elkezd vérezni. Fogmosással nagyon óvatosan azon az oldalon, ahol csinálták. Fontos a szájhigiénia, így valószínűleg felírnak majd egy öblögetőt, amellyel naponta 2x kell öblögetni. A gyógyulást nagyban gyorsítja a lézeres és a mágneses BEMER terápia. Az arcod meg fog duzzadni elég csúnyán, ha nem aznap, de másnap már biztosan. Pár nap után ez is elmúlik. A duzzanatot jegelni kell, ajánlom a jégzselét. Arra vigyázz, hogy közvetlenül ne érje az arcodat, 1-2 réteg papírtörlőbe vagy zsebkendőbe tekerd bele és úgy tedd majd az arcodra. Ételt azon az oldalon ne nagyon egyél egy darabig, másik oldalon is csak puhább ételeket, tejterméket és alkoholt ne fogyassz. Ajánlom a levest és a reszelt almát. Antibiotikumot fog felírni az orvos, ezt szedd majd és a C vitamin is segíti a gyógyulást. Az érzéstelenítő hatása kb 3 óra múlva fog elmúlni. Elég kellemetlen amikor el van zsibbadva a száj, de addig örülj. Utána kegyetlenül fog fájni, legalább 2 napig. Aznap fog legjobban. A fájdalomcsillapító jó barátod lesz egy darabig, én cataflam-ot szedtem rá (volt, hogy 2-t is bevettem mert 1 nem csillapította a kínzó fájdalmat). Egyébként, az egyik oldal nekem sokkal jobban fájt mint a másik, szóval ez is változó.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátot!

2015. júl. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma kihúzták a bölcsességfogam,még hat az érzéstelenitő! :D
2015. júl. 13. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!