Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Évek óta tartó fogínygyulladás...

Évek óta tartó fogínygyulladásom van. Szenved vki hasonló problémában? Mit csináljak? Félek!

Figyelt kérdés
Már 3 éve be van gyulladva a alsó(első 5-6)fogaim alatt az íny. 2 fogorvosnál jártam, az egyik egy egy szájöblögetőt(Curasept) ajánlott-nem hatott. Idén januárban mentem másikhoz Parodontax fogkrémet ajánlott, egy kis javulást láttam csak, de ahogy elfogyott 2 nap alatt már is ugyanolyan gyulladt volt mint előtte. Használtam már Corsodylt, cserszömörcés szájvízet, Clorhexamedet... meg már nem is emlékszem hány féle gyulladáscsökkentőt. Szedtem Vitinnet, igaz csak 20 napig. Most láttam van ez a Meridol fogkefe+krém+szájvíz. Kipróbáljam? Szedjem még a Vitinnet, vagy keressek más fogorvost? Nagyon félek, hogy kihullanak a fogaim!
2010. márc. 4. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
én is corsodylt használok..már csak két használatra van az üvegbe, és semmi változás.. :(
2010. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy olvastam, belső szervi probléma is lehet az oka. Augusztusban elmentem egy teljes UH_ra mindenemet átnézték, nem találtak semmi kórosat...
2010. márc. 4. 20:06
 3/9 A kérdező kommentje:
Én 3 flakon Corsodylt használtam el, igaz a 3.-at már kidobtam, mert nem hatott...
2010. márc. 4. 20:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Keress fel meg egy fogorvost, es mondd el neki, h mar 2nel jartal, h mit szedtel, es h egyik sem hasznalt. Attol pedig, h kihullanak a fogaid, nem kell felj, mert ahhoz sokkal tobb ido kell. Viszont az h gyulladas van a szervezetedben, meg ha a foginyedben is, az az egesz testedre kihat. Ezert egyertelmuen nem jo a hosszutavu gyulladas.
2010. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez volt, mint dettó veled. Corsodyl öblögető, ugyanolyan gyulladt maradt, paradontaxnál én is láttam javulást, de amint elfogyott újra előjött. Aztán egyik dokim leszedte a fogkövem, az ínyem alatt is , és lám, elmúlt. Lehet neked is lekellene hátha, de ha az sem hoz javulást, akkor tényleg belső szerv lehet a dologban.
2010. márc. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Én is azt tanácsolnám, hogy menj el a fogorvosodhoz és mond el, hogy fájdalmaid vannak.Nekem hasonló problémára gyógyszert írtak fel,tabletta és fogínykrém formában.Fájdalomcsillapítónak Cataflánt szedtem,de másnapra már hatott a (Klion) nevű gyógyszer.A fogínykrémet gézre kellett nyomni és összesodorva az ínyre tenni, szintén (Klion) volt a neve.Sajna csak orvos írhatja fel.Nekem fogágy gyulladásom, van ez tüneteiben hasonló az íny gyulladásához.Mielőbb kezeltesd, mert a fogak elvesztésével járhat, ha elhanyagolod.Ezen a szinten már nem segítenek a házi praktikák.Hidd el, én mindent kipróbáltam már, amit csak mondtak.Nyugodtan említsd meg a dolinak, hogy valaki a Kliont ajánlotta, ha megint szájvizet akarna javasolni.
2010. márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Meridol állítólag nagyon jó! Próbáld ki, szerintem veszteni nem veszthetsz semmit, és tényleg azt mondják, hogy már sok embernek segített!
2010. ápr. 23. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
En nekem is hasonlo volt a gondom-de azzal a kivetellel,hogy nekem meg mindig nol a fogam(23 evesen).Vagtak is,meg kaptam tablettakat is,de semmi.Most kamilla teaval oblogetem az erzekeny teruletet,még egy kicsit piros,de legalabb mar nem faj es tudok rajta enni.Probald ki artani nem artasz neki.
2010. máj. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én használom a meridol fogkrémet, bátran ajánlom mindenkinek!! Nagyon hatásos és hamar észrevehető a javulás!!
2010. szept. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!