Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rettegek a fogotvostol! Hogy...

Rettegek a fogotvostol! Hogy tudnám ezt legyőzni?

Figyelt kérdés
Tobb rossz fogam is van. Regen rendszeresen jartam fogaszatra, sokat szenvedtem! Most ban egy rossz fogam ami kb minden honapban begyullad 5 honapja. Csak a fele van meg, nagyon csúnya, de olyan szinten fèlek elmenni hogy leírhatatlan...

2016. máj. 6. 11:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ez orvosfüggő! Nekem sikerült találnom egy olyan kedves és türelmes doktornőt aki kezelések előtt és alatt részletesen elmagyarázott mindent, minden beavatkozás előtt megfelelő érzéstelenítésben részesített. Igaz, magán úton,pénzbe is került.. de megérte.
2016. máj. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Vegyél be 3-4 felest és megoldott a probléma.
2016. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Én is magánhoz jartam mindig. 4000ftért húz. 5000ért töm.

2. Jól mondod, lehet az megoldaná :D

2016. máj. 6. 11:36
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is rettegtem a fogorvostól így el se mentem. Aztán éjjel nem tudtam aludni úgy fájt az egyik fogam. Ki kellett húzni. Ekkor megfogadtam ezt többet nem.. betömettem az összes rossz fogam, érdekesség, hogy ekkor már egyáltalán nem féltem a fogorvostól, inkább csak a fogfájástól.
2016. máj. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
En is ugy mentem el a multkor hogy egesz ejjel nem aludtam, már hanytam a fogfajastol! Aztan fajdalommentesen kihuzta a bolcsessegfogamat, megis felek...
2016. máj. 6. 12:07
 6/21 anonim ***** válasza:

Én vagy 15 évig nem voltam fogorvosnál, annyira féltem. A problémák egyre szaporodtak, ezért még inkább rettegtem, ez egy ilyen öngerjesztő folyamat. Aztán egyszer jött egy gyulladás, ami rohadtul fájt és bedagadt a fél arcom, akkor elmentem, mert meghalni azért nem szeretnék egy ilyen hülyeség miatt. Szóval elmentem és megcsináltattam mindent, egy kisebb autó ára ment rá majdnem a hülyeségemre :) Volt részem mindenben, úgyhogy már nem félek a fogorvostól egyáltalán. Eldöntöttem, hogy még egy ilyen nem lesz, el fogok járni a fél éves kontrollokra, hogy fenntartsam ezt a "nem félek" érzést :)


Gondolj arra, hogy ezek a gyulladások hosszabb távon akár életveszélyesek is lehetnek, ehhez képest a fogorvos semmi, akármit művel.

2016. máj. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Egyrészt a gondolataidat rendezd át, hogy ez érted van, hogy utána jobb lesz és nem fogsz szenvedni. Másrészt ha nem megy, akkor nyugtató akár tea akár gyógyszer forma. Beszélj háziorvossal erről, én kaptam 0,25ös Xanax-ot, kétszer kellett bevennem mert annyira pánikoltam, aztán rájöttem hogy normális a doki, nem kell félnem és megmaradt 28szem azóta is. :)
2016. máj. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Keresni kell egy jó dokit, kérdezd meg az ismerősöket kit ajánlanak.

Inni ne igyál előtte, mert ha a doki megérzi hazaküld.

Járj félévente dokihoz, ellenőrzi mindig, hogy van-e baj. Kisebb dolgok kevésbé igényelnek komoly kezelést.

2016. máj. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Talaltam már jó dokit, kedves, odafigyelő. De hiába...
2016. máj. 6. 19:51
 10/21 anonim válasza:
Ha tényleg ennyire félsz, és több probléma is van a fogaiddal, akkor keress olyan helyet, ahol végeznek éber szedálást, vagy ahol végeznek altatásban is beavatkozásokat. :)
2016. máj. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!