Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felháborító a magyar egészségü...

Felháborító a magyar egészségügy! Ti mit gondoltok erről ami tegnap történt velem?

Figyelt kérdés

Egy faluban lakom, tőlem 17 km-re van egy kisváros. Évek óta oda járok fogorvoshoz. A hétvégén letörött a fogam és mondom elmegyek megcsináltatni. Ez a kisváros egyben a szülővárosom is és ugyanaz a megye, mint amiben a falum is fekszik. Bemegyek a fogorvoshoz, adom neki a TB kártyámat és a lakcímkártyám, majd közli, hogy másik körzethez tartozik a falum. Fél éve még leszedte a fogkövem. Annyira ledöbbentem nem is tudtam mit válaszoljak. Azt mondja, hogy megcsinálja a fogam, de TB-re nem tudja csak, ha fizetek. Mondom köszönöm, de akkor úgy nem. Nos a falumban van fogorvos heti 1x. A kisvárosban meg minden nap van. Most a félig letört fogammal várhatok egy hetet mire megcsinálják.


MIRE FIZETEM A TB-T? Mire vonja a magyar állam, ha egyszerűen magyar földön a szülővárosomban le sem szarnak????


2016. jún. 15. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Erre találták ki a telefont.
2016. jún. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos ilyenek

Nekem sem szedte le, azt mondta nem lát ott semmit

2016. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Teljesen korrekt volt az orvos.

Nem oda tartozol.

Ennek ellenére megcsinálja szívesen, de az már nem ingyen van.

Ha olyan sürgős, akkor megcsináltatod vele és fizetsz.

2016. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem magyar földön vagyok? Vagy mi a fene? Mert az állambácsinak fizetek, de csak az egész országban 1 rendelőben látnak el ingyen ami heti egyszer jó, ha nyitva van! Tényleg korrekt.
2016. jún. 15. 10:57
 5/13 anonim ***** válasza:

Ja értem, azért mert te hajlandó vagy tb-t fizetni, ezért minden fogorvosnak készenlétbe kell állnia a te ellátásodra.

Azért vannak szabályok. Ha orvoshoz meg az ember, akkor kér időpontot. És akkor már kiderülnek az ilyenek, hogy nem is oda tartozol.

Egyébként fogpótlás tb-s rendelésen is fizetős :)

2016. jún. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezen kár felháborodni, mindenhol ez megy. Üdv a való világban. Ma a szemfüles ember előtte tájékozódik és így nem kell plusz utat csinálni. Amúgy meg neked csak 1 hetet kell várnod , azt sem bírod valami jól, míg mások nagyon komoly vizsgálatokra, műtétekre hónapokat várhatnak. De ez a helyzet nem csak fogorvosnál van így, hanem vérvételtől elkezdve mindenben. Ha nem oda tartozol fizetned kell. Ez ezer éve így van. A másik meg, hogy mindenki erről beszél szintén ezer éve hogy milyen szar az egészségügy. Tudjuk.
2016. jún. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Egyébként fogpótlás tb-s rendelésen is fizetős :)"


Képzeld, hogy nem :) Mivel fogmegtartó kezelés. Tudod egy orvos aki ráért volna talán nem szakad bele a munkájába. De ez si az elb_szott kormány hibája és a sz@r egészségügyé.

2016. jún. 15. 11:08
 8/13 anonim ***** válasza:

Eleve gyökérség, hogy X helyre tartozol, és annyi. A rossz helyeket be kéne zárni. Ha tényleg szabad orvosválasztás lenne, akkor a jó helyek, jó orvosok sok OEP pénzt tudnának felvenni, a semmire való szutykok (például János Kórház) meg bezárnának.


Amúgy a "Ennek ellenére megcsinálja szívesen, de az már nem ingyen van" Ezt annyiban vitatom, hogy más is ellátHAT és fel is veheti utána a pénzt, de nem köteles.


Egyéb szakrendeléssel már más a helyzet azt hiszem. Kérdező! Keresd ki a területileg illetékes fogorvost az OEP weboldalán vagy hívd fel őket telefonon. Lehet, hogy a fogorvos fel akarta volna venni az OEP pénzt plusz a tiédet is.

2016. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ami "ingyen" van, az ritkán olcsó.
2016. jún. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Ami ingyen van, nem biztos, hogy jó. :)
2016. jún. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!