Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha már egyszer belekerültél a...

Ha már egyszer belekerültél a magyar egészségügy malmába, feltétlenül ledarálnak?

Figyelt kérdés
Először csak depressziós voltam, azután lettem paranoiás,később átmeneti pszichés zavar, majd szkizoaffektív zavar került a kórlapomra. Hogyan tudom bebizonyítani, hogy a dilidokim téved, ha azért nem állnak szóba az ilyen betegekkel, mert állítólag nincsen betegségtudatuk?

2015. aug. 19. 15:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Miért gondolod, hogy téves a diagnózis?
2015. aug. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A pácienssel általában nagyon szóba sem állnak, mégis minden alkalommal újabb meglepetés hülyeséget találnak ki a kórlapra. Ez csak azért probléma, mert a háziorvos, és az üzemorvosok halálosan komolyan veszik, amit ott olvasnak.
2015. aug. 19. 15:41
 3/17 A kérdező kommentje:
Állítólag akkor hallucinálnom kellene? Vagy kellene legyen valami rögeszmémnek? A 22-es csapdája, hogy nem lehet bebizonyítani, hogy ilyen nincs?
2015. aug. 19. 15:43
 4/17 anonim ***** válasza:
Menj el egy magán pszichiáterhez és kérj tőle diagnózist.
2015. aug. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mert nem akartam felmondani közös megegyezéssel, és lemondani a végkielégítésről, a főnökömmel megegyeztünk, hogy rokkantosítom magam. Viszont valahonnan látták, hogy nem váltottam ki a gyógyszereket, és az OORSZI rehab-ra küldött. Ha már dolgoznom kell, akkor le kellene venni rólam a bélyeget, mert normális munkát nem kapok.
2015. aug. 19. 15:49
 6/17 anonim ***** válasza:
Ki adott neked diagnózist, és mi alapján? Milyen tüneteid voltak/vannak?
2015. aug. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A pszichiáterek semmit nem közöltek velem, csak olvasni tudom ezeket- Honnan tudjam, miből gondolta ezt, ha egyszer nem közölnek a pácienssel semmit? Most meséljem el, hogy 15 évvel ezelőtt a volt munkahelyen rajtakaptak önkielégítésen? Mert 40 évesen merevedési gondjaim kezdtek lenni, de hiába szaladtam-fűhöz-fához, segítséget sehol sem kaptam. Azt olvastam, amit nem használnak eleget, az elsorvad. Ezt írta Czeizel Endre prof. is. Tudom, hogy hülyeség volt, de az ajtón mágneszár volt, és unatkoztam. Tönkretettem vele a jövőmet. Az akkori főnök szőnyeg alá söpörte a dolgot, de a helyettese nem nyugodott bele. Szerinte ki kellett volna engem rúgni. Ez lenne a paranoia? Tudom, hogy addig nem nyugodtak, amíg meg nem lett az ürügy, hogy kirúgassanak. Ez 2010-ben meglett nekik véletlenül nyitva felejtett slicc okán. Akinek ezt elmesélem, az szerint zűrös vagyok. Én meg nem akarok skizofréneknek való gyógyszereket szedni, ha egyszer nem vagyok az. Amióta rokkant lettem esküszöm, nem volt velem semmi balhé. Mégis azóta kell teljesen tönkre tenni engem pszichiátriai szerekkel?
2015. aug. 19. 20:12
 8/17 A kérdező kommentje:
Hogy mi dúlt fel engem akkor most ennyire? Sehol nem kapok munkát, csak a TÁMOP 1.1.1 keretében az, csak azért nem jó, mert határozott időre szól, azután kezdhetem elölről a keresgélést. Üzemorvosi felülvizsgálatra viszont mindenkit évente elzavarnak. Most egy olyan idiótát fogtunk ki, aki elkezdte feszegetni, hogy miért nem szedem a pszichiátriai gyógyszereket, a hülyéje teljesen kiborított.
2015. aug. 19. 21:53
 9/17 A kérdező kommentje:
Itt csak ilyen visszakérdezős emberkék vannak? "Ki adott neked diagnózist, és mi alapján? Milyen tüneteid voltak/vannak?" Szerintem nincs tünetem, csak a munkahelyemről mennem kellett. HÜlye voltam, hogy belementem a rokkantosításba. Akkor még nem tudtam a 65 évre felemelt nyugdíjkorhatárról. Addig én nem tudok hülyét színlelni. Amúgy is visszaminősítettek. Dolgoznom kellene. A korom miatt nem kapok már munkát. Esetleg vállalkozni? Vagy menjek el koldusnak?
2015. aug. 22. 16:27
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

"Hogyan tudom bebizonyítani, hogy a dilidokim téved, "


vs


"15 évvel ezelőtt a volt munkahelyen rajtakaptak önkielégítésen (...) Tudom, hogy addig nem nyugodtak, amíg meg nem lett az ürügy, hogy kirúgassanak. Ez 2010-ben meglett nekik véletlenül nyitva felejtett slicc okán"


... hát, ezek alapján szerintem a dilidokinak van igaza. Szedjed csak azokat a gyógyszereket, ha el akarod nyerni az orvosok jóindulatát és nem akarod magad kirúgatni mindenhonnan. Ha a mellékhatások miatt rosszul leszel, kérhetsz másik gyógyszert. Ha szembeszállsz velük és megtagadod az együttműködést, azzal csak magad alatt vágod a fát.

2015. aug. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!