Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a foggyökér beteg, a...

Ha a foggyökér beteg, a kezelés nem segít akkor kikell a fogat húzni, semmit nem lehet tenni?

Figyelt kérdés
Fájt a fogam,kiderült,hogy a gyökér beteg,kezelte az orvos,most vár,hogy ki e húzza a fogat vagy nem,mert nem segített a kezelés,antibiotikumot is szedtem már,mást nem lehet tenni? Fent oldalt van amit kikellene,ha kihúzná akkor látszana nevetéskor és még koronát se tud felrakni,ha kihúzza...

2016. júl. 29. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám, körzeti dokihoz mentem, ő sima lyukat látott rajta mondta tömi, de fúrásnál látta hogy iszonyat mély a lyuk meg mondta hogy jobban járok ha vállalom a gyökérkezelést mert túl fiatal vagyok még ahhoz hogy látszódjon hogy nincs fogam így is már volt egy húzásom így nekem is mondta hogy megcsinálja ad gyógyszeres tömést, egyéb antibiotikumot meg gyógyszert nem kaptam. Amikor kiszedte a gyökereket és adta az ideiglenes gyógyszerest mondta hogy 2-3 napig előfordulhat egy kis fájdalom de nem hasogató jellegű, csak sima fájás. ha hasogat meg érzem hogy lüktet akkor menjek vissza és jobban megnézi hátha maradt még vissza valami. A sima fájás az a foggyökér felett lévő ideg végződés miatt fordulhat elő hogy fájással jár akár végleges tömés után is előfordulhat vagy fél éven keresztül, de nem szabad hogy lüktető fájás legyen csak sima enyhe fájás amit túl kell élni. Persze ez így is volt, aztán egyik pillanatról a másikra múlt el, aludni nyugodtan tudtam mert sosem ébredtem fel rá hogy nagyon fájna és egyszer csak elmúlt. Persze volt egy enyhe gyulladás de nem duzzadt fel és nem volt indokolt az antibiotikum, annyit mondott hogy vény nélküli fájdalomcsillapítót szedjek mert az elég arra hogy enyhítse és csökkentse a gyulladást.
2016. júl. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem az orrom alatt ha megnyomom ott fáj,azt mondta a doki,hogy az a gyökér,egyéb fájdalmat nem érzek,de szerintem a jövő héten húzás lesz a vége:((( Amit nagyon sajnálok és azóta nemtudok belenyugodni,legalább ha hátrább húzná,ott nem látszana...
2016. júl. 29. 21:50
 3/3 anonim válasza:
Mi lett végül?
dec. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!