Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészeten eltávolítandó...

Szájsebészeten eltávolítandó fog utáni idő?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ma voltam fogorvosnál és vittem neki röntgenképet. Úgy volt, hogy ma kihúzza a hátsó jobb oldali fogam, de nem tudja, mert a röntgen képe kimutatta, hogy a fog gyökerek összefonódtak. Csak szájsebészeti műtéttel lehet eltávolítani a fogat. Az a kérdésem, hogy ez milyen? Milyen műtét után? Hogy zajlik? Mennyi ideig kell bentmaradni a korházban? Ha kiengednek, utána mennyi ideig fog fájni?
2016. szept. 19. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szájsebészeti műtétnél nem kell bent maradni a kórházba. Csak éppenséggel míg a fogorvos megfogja a fogat és kihúzza, addig a szájsebész pl felvágja az ínyt és kiműti a fogat, majd össze varja a sebet.


persze vannak kiugró és komplikált esetek, amiknél más az eljárás.


nekem a bölcsességfogamat műtötték, 1,5 órát szenvedett vele a doki, én meg kb végigaludtam. Azt mehettem haza.

2016. szept. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És a műtét után mennyi ideig fájt a helye? A varratszedés fájdalmas volt?
2016. szept. 19. 19:23
 3/14 anonim válasza:

Hali!

Annyira nem komoly a téma, mint elsőre hangzik, hogy műtét.

Kapsz egy érzéstelenítőt, a műtét akár 10 perc alatt is meglehet, viszont lehet egy óra is. Egyáltalán nem fáj az egész, műtét után ajánlatos megvárni ott, hogy elálljon a durvább vérzés, de nem kötelező. Hazamész pár napig vérzik, de 4 óránként fájdalomcsillapízózol amitől nem fáj. Zavaró része amikor bedagad a fejed, kb 4. naptól már a dagadás is kezd lemenni.

2016. szept. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm mind a kettőtöknek, megnyugodtam :)
2016. szept. 19. 23:22
 5/14 anonim válasza:
Egyáltalán nem kell félni, nekem nincs még 2 hete, hogy vízszintes bölcsességfogat műtöttek ki, rohadt nagy fogaim vannak, egyben szedték ki nem kevés fúrással. A műtét nem fájt, utána nem fájt, a dagadás kellemetlen volt, a varratszedés nem fájt, a sebek gyorsan gyógyultak. Semmi altatás, vagy nevetőgáz nem kell a műtéthez, becsukod a szemed ha zavar a látvány és vársz. Mondjuk nekem 1 bölcsességfogat húztak és egyet műtöttek egyszerre.
2016. szept. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Csak velem az a probléma, hogy már dalacin 150 mg-sat és dalacin 300 mg-sat beszedtem, de nem ment le a gyulladás a fogamról. Most egy másikat irt fel. Remélem hatni fog valamennyire, mert még inekciós érzéstelenítő után is nagyon fájt, amikor furta a fogorvos.
2016. szept. 19. 23:41
 7/14 anonim válasza:
Ha nagyon gyulladt előtte mindenképp szólj, hogy toljon bele rendesen cuccot érzéstelenítésnél, aztán ha 20 perc után érzel bármit is, akkor mondd neki, hogy még még... :)
2016. szept. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Oké xD már hozzászoktam életem során sajnos az inekciókhoz, ugyhogy nem lesz probléma xd köszi :D
2016. szept. 19. 23:48
 9/14 anonim válasza:
A legfájdalmasabb rész ha szájpadlásba adják az injekciót, az szarabb mint a műtét, felesleges parázni
2016. szept. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jaaj.. :O
2016. szept. 19. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!