Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóval kapcsolatban...

Fogszabályzóval kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Konkrét időpont nincs, hogy mikor kapok fogszabályzót, tavasszal már remélhetőleg lesz. Voltam már 2 orvosnál, az egyiknél megvolt a mintavétel meg a röntgen, megyünk még egy orvoshoz, mert a szüleim azt mondják sok pénzről van szó, ezért több véleményt is meg kell hallgatni.

Mélyharapásom van és az alsó fogaim dőlnek befelé, az egyik 1-es fogam rá van dőlve a másikra, a 2-es fogaim teljesen befelé állnak, alul is az egyik 1-es fogam rádől a másikra. Alulra és felülre is kéne fogszabályzó.

Viszont nagyon nagyon parázok a fogorvosoktól, főleg most. Izgulok és félek. Úgyhogy akiknek van vagy volt fogszabályzója szívesen meghallgatnám a véleményeteket, tanácsaitokat!

A mintavételtől is nagyon féltem, mert nem hallottam róla sok jót, nyilván nem volt kellemes, de nem éreztem semmilyen rossz ízt és nem ragadt bele a fogamba, nem volt hányingerem, de tényleg csak az orromon vettem levegőt, lehet azért volt.

Lenne pár kérdésem:

1. A felrakás fáj? Mit lehet akkor érezni?

2. A felrakás után meddig volt nehézkes az evés, beszéd stb? Mit ettetek?

3. Hány évesen kaptátok és meddig volt fent?

4. Milyen típusú készüléketek volt? Melyiket választanátok? Én olyan àtlátszó breketteset szeretnék.

5. Milyen volt a fogmosás fogszabályzóval? Ahogy ismerem magam, tökre el tudom képzelni, hogy nem merem megsikálni a fogaim, nehogy leessen valami.

6. Mennyi idő telt el addig, amíg a fogszabi egyáltalán nem zavart, nem éreztétek?


2017. febr. 1. 18:43
 1/3 anonim válasza:

A fellrakás nem vészes , engem a nyál elszívóka irritált :D

hát viszont miután felkerült, fél óra mulva elkezdett eléggé fájni

mert alakította afogakat a helyére. Püréseket ettem mert fájt még a zsömlébe is beleharapni. De nekem úgy nézett ki a fogsorom mint egy labirintus ezért rendesen meg kellett mozgatni a fogaimat. de a fájdalom egy het mulva elmúlt egészen a következő húzásig. De ki lehet bírni.

Nekem fent és lent is van, kívülről. Van néhány fogszabis ismerősöm ők

az átlátszó gumisat választották de az beszineződött néhány ételtől sárgásra. Nekem színes gumis volt remekül elvoltam vele. Már nem kell rá gumi mert 2 eve lassan 2.5eve rajtam van lassan leveszik.

15/L

2017. febr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

1. Nem.

2. Első héten, utána minden gumicsere után 1-2 napig (evésnél, mert fájt).

3. 25 évesen, 4 évig volt fent.

4. Sima fém, állandó.

5. Sikáltam ezerrel, sőt, fogselymeztem is.

6. 2 hét.

2017. febr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Nem fáj, csak azt érzed, hogy matatnak a szádban.

2. Nekem az evés 1 nap, beszéd nem változott. Másnap ettem csirkemellet is, nem csak pépes kajákat.

3. 22 vagyok és nem tudom meddig lesz fent, most kaptam két hónapja.

4. Fém, állandó. Ugyanezt választanám.

5. Fogmosást utálom, 25 perces procedúra esténként, két féle fogkefével, két féle fogköztisztítóval, fogselyemmel. Reggel csak fogkefe, napközben is csak átszaladok rajta.

6. Pár nap, nem volt vészes.

2017. febr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!