Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogbeültetés nagyon fájdalmas?

A fogbeültetés nagyon fájdalmas?

Figyelt kérdés
A fogorvosom fogbeültetést javasolt. Mit lehet tudni róla? Fájdalmas? Amikor csinálják, akkor is vagy csak utána következő napokban? Milyen összegre számítsak? Mi lesz, ha a szervezetem nem fogadja el az "idegen tárgyat"? Megéri bevállalni ezt a procedúrát? A fogorvosom pogácsaszaggatóhoz hasonlította a szerkezetet, amivel csinálják. Elég rémisztő...
2008. okt. 13. 07:16
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Az ár attól függ, hogy hol csináltatod a fogadat. Van, aki már 50-60 000 Ft-ért is megcsinálja.

Az egyik a világ legjobbjának tartott svéd NobelBiocare Replace rendszer 250.000 HUF / darab felépítõfejjel együtt. Ez az összeg a mûgyökér és a felépítõ fej behelyezésének összes költségeit fedezi, de nem tartalmazza a beültetésre készített korona vagy híd árát.

Az Implant Distribution International különleges ún. esztétikai implantációs rendszer, minden igényt lefed , minõsége kiváló, ára: 90000 HUF / darab felépítõfejjel együtt. Ez az összeg tartalmazza a műgyökér és a felépítõ fej behelyezésének összes költségeit fedezi, de nem tartalmazza a beültetésre készített korona vagy híd árát.

a Wand Plus nevû készülék látható.

Az érzéstelenítés módjáról is a fogorvosodat volna célszerű megkérdezned. Van olyan érzéstelenítő berendezés, ami egy számítógép által vezérelt adagoló.

A készülék egy elképesztõen vékony tûn rendkívül lassan

de nagy nyomással adagolja az érzéstelenítõt.Amikor a vékony tûvel megközelítik a nyálkahártyát valójában a felszínére is helyezzik majd. A készüléket ekkor elindítják. Anélkül, hogy beszúrnának, a berendezés lassan, de nagy nyomással átprésel egy kis érzéstelenítõ folyadékot a nyálkahártyán. Így a majdani behatolási pont már elzsibbad. Behatolván az érzéstelenítõ a tû elõtt jár és folyamatosan elzsibbasztja a behatolás útját.

A készülék tudományos vizsgálatokra alapozott sebességgel adagolja az érzéstelenítõt, megkímélve ezzel a pácienst a kellemetlen feszítõ érzéstõl.

A beültetést követő néhány napban számíthatsz fájdalomra (hiszen a csontodba fúrtak és idegen anyagot helyeztka furatba),de ez elviselhető.

Jó esetben 10 év garanciával, 40 évnyi élettartammal ültetnek e fogat, persze van ettől eltérő garancia és élettartam is, ez a fog minőségétől és az orvosi munkától is függ.

Az implantátumok anyaga nagytisztaságú titán. Ennek a fémnek különleges biológiai tulajdonságai vannak, a csont képes összépülni vele. A szakirodalom soha nem írt le semmilyen allergiás, vagy daganatos elfajulást implantáció kapcsán.Ennek oka, hogy a titán felszíne kerámia jellegû oxid, mely nem oldódik a testi nedvekben, nem lép reakcióba testünk anygaival.

Helyes beültetési technika mellett, szakmailag helyesen kivitelezett felépítménnyel az implantátumok élethosszig szolgálhatnak.

2008. okt. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon korrekt válasz! Nekem is fogbeültetésre lenne szükségem. Már az összes fogam ki van javítva (már amit lehetett, de alapjában véve nagyon oké minden fogam) A hidat csak azért utasítom el, mert több jó és szép fogamat is lekapná a doki, hogy betegyen oda 1 darab kis fogpótlékot. Ezért inkább a fogbeültetés. Mit javasolsz? Hová érdemes menni, ahol esetleg több lehetőséget is felajánlanak? Esetleg ha te fogorvos vagy, hozzád lehet fordulni? Köszönöm a válaszod.
2008. nov. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Nekem tegnap ültettek be két implantátumot. Szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy a műtét egyáltalán NEM FÁJ! Sok rossz tapasztalatom volt gócműtéten és fogkihúzásnál, emitt én személy szerint nem hittem el, hogy fájdalommentes. Nagyon féltem, hogy érezni fogom, de higgyétek el, semmit nem lehet érezni! Kis feszítő érzést lehet tapasztalni, amikor az implantátumot felcsavarják, de még ez is abszolút elviselhető. A kozmetikusomnál jobban szenvedek arctisztításon, vagy gyantázásnál, mint a fogbeültetés alatt. Amikor kiment az érzéstelenítő, pici fájdalmat éreztem, de ezt is azonnal elnyomja a javasolt fájdalomcsillapító. Nagyon fontos viszont szedni az antibiotikumot, jegelni az arcot és betartani az orvos utasításait a műtét után.

Mára duzzadt arccal ébredtem, de fájdalmat már egyáltalán nem érzek. Szóval, ne féljetek!

2012. jan. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Dr. Hátsági Implant Fogászat Székesfehérváron!


Szívből ajánlom mindenkinek!

2014. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!