Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás. Megoldható...

Fogszabályozás. Megoldható húzás nélkül vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Elég rosszul állnak a fogaim. majdnem van mindegyikből. Lentebb a többinél, fentebb a többinél stb.

Na most én járok magánhoz aki elvégzi a kezeléseket és azt mondta hogy az alul a jobb oldaliakat ki kellene húzni és utána mehet a fogszabi. mit ne mondjak inkább meghalok.


Viszont olvasgattam még és láttam tridentnél a Damon technikáról ami foghúzás nélkül igér eredményt. itt egy videó: https://www.youtube.com/watch?v=S4S483tmzac


2:50től van egy az enyémnél jobbam szétcseszett fogazat. Ha azt megolddja akkor csak megy az enyémnél is nem?


Ennyi különbség lehet fogorvos és fogorvos között is magas szinten? vagy ennek a módszernek vannak hátulütői is?


2017. ápr. 14. 13:20
 1/4 A kérdező kommentje:
lentebb a többinél = beljebb
2017. ápr. 14. 13:20
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább attól függ, hogy mennyi hely van a szádban, torlódnak e a fogaid. Nekem például a bölcsességfogakat sem kellett kihúzni és nem Damonos fogszabályzóm volt.
2017. ápr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 4 egészséges fogat kihúztak. A szüleim nem engedték, nagy háborúk árán, és egy szakorvos érvelése mellett belementek. Én sem repestem az ötlettől, de neked is okkal akarja kihúzni. Nincs más módja hogy helyre menjenek a fogaid. A lyuk helyére fognak hátratolódni. A fogorvosom szerint nem kellenek ezek a fogak, nem fognak hiányozni. A fogszabályzóst nagyon válaszd meg! Nekem 7 évig egy hasznavehetetlen orvosom volt, éjszakai fogszabályzót adott, elképzelheted hogy mennyit javult..szinte semmit. Én Gyulára járok, országos szinten van ott két elismert orvos. Röntgeneket kértek, és az alapján döntötték el, mi legyen. Marhára bízok bennük.

Egyébként meg ha kihúzzák, mivel egészséges fog, nem fog fájni. Legalábbis nekem egyik se fájt.

Ha húzást javasolnak, nem lehet máshogy megoldani. Ezeket a sorokat úgy írtam, hogy tényleg értek is hozzá, és átéltem.

2017. ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én az első fogorvosnál majdnem elájultam, amikor azt mondta, hogy 4 fogat is ki kell húzni. Anyukámnak akkor és ott megmondtam, hogy ahhoz a nőhöz vissza se menjünk, és kérdezzünk meg más fogorvost is, hogy ők mit ajánlanak. 2 fogorvos is azt mondta, hogy a két felső 4-esemet ki kell húzni, így azt elfogadtuk. Ki lehet bírni, és megéri.
2017. ápr. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!