Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kilazulhat a fogam fogszabályz...

Kilazulhat a fogam fogszabályzó hordása közben?

Figyelt kérdés

Hetek óta van fogszabim, de pár nappal ezelőtt kezdtem érezni a bal alsó négyes fogamat, mintha mozogna. Miközben összezárom az állkapcsom, és oldalra mozgatom, olyan érzés, mint amikor kiskoromban a tejfogam kilazult és ki kellett húzni. És az a szokatlan, hogy nap közben történt, bőven evés után, úgyhogy azt sem mondhatom hogy olyanra haraptam, ami ezt okozhatta volna. Azóta evésnél egy kicsit érzem, meg amikor szorosan összezárom. De tükör előtt nem mozog (hál'istennek). Ínygyulladásom nincs, sosem volt (észrevehetők annak a jelei, nem?), egy hét múlva megyek huzatni fogat a fogszabi miatt. Ha addigra nem múlik el, akkor szóljak a fogorvosnak ezzel kapcsolatosan? Félek valamiért, de tudom hogy ehhez gyulladásnak kell lennie.


/L



2017. júl. 22. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel a fogszabalyzo mozgatja a fogaidat ezert teljesne normalis hogy kilazulnak .
2017. júl. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De egész eddig mozgatta, látható a változás (a felső fogsoromnál jobban), mégsem éreztem eddig semmit. Csak a szokásos érzékenységet/fájdalmat. De ez teljesen más...mondom, mint amikor a tejfogamat éreztem mozogni. De ha mázlim lesz, és még mindig nem múlik el ez a nyomasztó érzés, akkor ez lesz az egyik fogam, amit kihúznak.
2017. júl. 22. 23:41
 3/3 anonim ***** válasza:
AKkor ezt a fogorvosoddal konzultald meg.
2017. júl. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!