Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés injekcióval...

Gyökérkezelés injekcióval mennyire fáj?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy gyökérkezelni kell az egyik fogamat (még kiderül). Mindenkèpp érzéstelenítő injekcióval fogom kérni. Akkor is nagyon szörnyű?

#fogászat #fogorvos #injekció #Gyökérkezelès
2017. aug. 17. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha jól adják be, nem érzed.


Gyulladás esetén viszont nem hat az injekció, értelmes doki akkor felír gyógyszert és beavatkozást halaszt.


Nekem most húztak bölcsességfogat és csak egy helyen fájt, de az pici gyulladásban volt, viszont túléltem.

2017. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semennyire. Gyulladásnál is semennyire. Az ideget szedik ki. Az meg, ha gyulladt, ha nem nem fogod érezni. Foghúzásnál fáj, ha be van gyulladva. De az íny miatt.
2017. aug. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem injekció nélkül gyökérkezelték a gyulladt fogamat. De annyira gyulladt volt, hogy feldagadt arccal mentem az orvoshoz, semmit nem éreztem mikor szedte ki az ideget. Az fájt egy kicsit a végén, mikor gyógytömést tett a fogba. De az is elmúlt pár óra múlva.
2017. aug. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fáj ha jól elzsibbadsz, nekem egyszer fájt, akkor nem folytatta a fogorvos a kezelést, hanem betömte valamivel és rá egy hétre injekció nélkül sem érzetem a gyökérkezelést.
2017. aug. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem érzel.
2017. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kellenne,hogy fájjon ha nincs nagy gyzulladás.Nekm injekció nélkül sem fájt,kicsit kellemetlen volt,meg néhol csipést éreztem mint egy injekciónál ,de nem egész idő alatt.
2017. aug. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Beatrix0522 ***** válasza:

Ha nincs begyulladva nem fáj, de ha be van gyulladva akkor is kibírható:) Nekem az első gyökérkezelésemet egyáltalán nem is éreztem meg, 2× kellett visszamennem. Mivel az idegességtől nem aludtam semmit, majdnem elaludtam közben... persze lóadagnyi injekciót kaptam.


Most pont 1 év múlva az egyik tömött fogam elkezdett fájni...már 2,5-3 hónapja fáj...aztán rászántam magam a dokira. Ismét egy gyökérkezelés, de a fog gyulladt viszont muszáj tenni valamit, kaptam érzéstelenítő injekciót, kifúrta a fogam a fogbélig lefúrt...nem mondom h nem éreztem, mert hát egy kicsit igen, főleg mikor elérte a fogbelet akkor igen...utána meg tett bele egy kék pasztát ami idegölő anyag, és rakott rá ideglenes tömést...első két nap kellemetlen volt, de azóta semmi baja a fogamnak =) ezután jön majd a kitakarítás Röntgen és a többi kütyü.


Alapjáraton nem fáj! A dokim nekem azt mondta, hogy ettől mindenki fél, de csak a neve ilyen rossz, nem szabad hogy fájjon! :) Magándokihoz járok... SZTK-ról nem tudok nyilatkozni h ott hogy bánnak az emberrel v nem akarok inkább

2017. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem hiába zsibbadt el, fájt a kocogtatás is, úgyhogy bele sem kezdett, írt fel egy 3db-os antibiotikumot és csak azután csinálta meg mikor azokat beszedtem.

Érzéstelenített utána is, nem fájt

2017. aug. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1. Ha a fogbélben található szövetek nagy része még él, az idegszövet is működik, úgyhogy nagyon fáj a kezelés. --> friss fogbélgyulladàs

2. Ha a fogbél elhalt, az idegszövet nem működik, nem fáj a fog gyökérkezelése --> ilyenkor a fogon kívül a gyökere körül van a gyulladás, az fáj.

2017. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hú, hát köszönöm a vàlaszokat. Jövőhéten kiderül... 😕
2017. aug. 22. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!