Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félek a fogorvostól?

Félek a fogorvostól?

Figyelt kérdés
11 éves vagyok és borzasztó fogaim vannak. Tehát még régebben, volt egy idő, amikor eléggé elhanyagoltam a fogaim. Nem mostam meg túl jól és nem is ettem a bal felén a szájamnam(részben mert még tejfogak is voltak) és hát... mára már a bal oldali fogaim fogkövesek (az alsók csak picit, a felsők jobban), máshol nincs fogkő. A két szemfogam nagyon fel van nőve és alattuk MÉG MINDIG ott van a két tejfogam, ami mozog!! Elülső felső fogaim ferdén állnak, az alsók nem. Tehát szúkségem lenne foghúzásra, fogkő eltávolításra, sűrgősen fogszabályzóra és talán fehérítésre is... Az egyetlen baj, hogy félek. Félek, hogy a doktor és édesanyám undorítónak fogja találni a bal oldalsó fogköves fogaim. Félek, hogy ki kell úzni egy jó fogamat valamiért, félek, hogy... Nemtudom. Egyszerűen félek a foghúzástól is. Egyetlen a fogszabályzó, amitől nem félek, pedig tudok sokat róla már. Hogyan győzzem meg magam, hogy nem lesz baj?
2017. nov. 26. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

hidd el nekem hogy a fogszabályzó az amitől félned kell egyedül, de az se vészes.:D

Május óta túlvagyok 15 fogtömésen, 4húzáson (két rendes fog ami cisztás volt, és két bölcsességfog), 1 gyökérkezelés, 3 fogkőlevétel, és 4napja van fogszabályzóm.


ha a szüleidnek van pénze akkor könyörögd ki a magánorvost, mert a körzeti fogorvosok általában rosszabb eszközökkel rendelkeznek és egy fogkőleszedés is mészárlás tud lenni. Saját tapasztalat.


Egyik kezelés se fájdalmas amúgy. Maximum a kezelés után jön a fájdalom de azt már fájdalomcsillapitóval elüzöd.


Ja igen..nem fog lenézni ezért a fogorvos. Hidd el hogy valószinűleg ők láttak már komolyabb dolgokat is mint pár fogkőves fog.:D Ne úgy fogd fel hogy mit gondolnak rólad hanem hogy mennyit javitasz az egészségeden azzal ha elmész.

2017. nov. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen. Ma megyünk a fogorvoshoz időpontot kérni. 😄
2017. nov. 29. 14:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Mitol felsz? En inkabb a sajatomtol, az 5 huzastol es a 6 tomestol felek, na ez meg lehet is undorito, mert tiszta fekete undoritoak mar:(
2018. jún. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!