Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Napi 1-1,5 doboz cigit szívok....

Napi 1-1,5 doboz cigit szívok. Plusz kóla. Rettentően besárgtakna fogam, de olyannyira, higy már zavar. Mosom meg fogselymezek minden isten átkát, használok foggehérítős szájvizet stb. (? )

Figyelt kérdés

Szeretném, hogy valamennyivel fehérebbek legyenek. Mondjuk kezdeném ott, hogy lerakom a cigit, meg a kolát.

És utána? Mi a teendőm, van valamilyen tuti praktika, vagy módszer arra, hogy fehérebbek legyenek?

Nincs lyukas sem szuvas fogam. Bár a cigi a fogaim hatsó részét, tehát belülről eléggé hazavágta....olyan mintha koszos lenne...

Na, kellene valamilyen jó kis módszer amivel fehérek lesznek valamennyivel, meg azokat a “koszokat” a fogam velső felületén elszeretém távolítani.


2017. dec. 17. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát öcsém látod,hogy mégsem olyan jó dolog cigizni ?

Vállald a következményeket.Ezt pár száz forintból nem fogod megúszni.

Szépen megetsz fogászatra,ahol kicsit megürítik a tárcád

2017. dec. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Moss fogat szódabikarbónával.

Az lehozza szépen a koszt.

2017. dec. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A szódabikarbónás dolgot probáltam, sikertelenül.

Amúgy kb mennyibe fájna ez fogásznál?

50 ezer ft-ból megúsznám?

2017. dec. 18. 01:19
 4/8 anonim ***** válasza:

"Mondjuk kezdeném ott, hogy lerakom a cigit, meg a kolát."

Gondolom azért ma reggel is bagóval kezdted a napot..

Először szokjál le róluk,addig feleslegesen kezdesz bele a fogászati kezelésbe.

Bár,akinek az egész napja "cigizabálásból" áll,az ne számítson rá,hogy pár hét alatt megoldódik a problémája.

2017. dec. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van, először cigi, kóla letesz. Utána lehet, hogy jó lenne a fogorvosi fogfehérítés, főleg, ha egyszer szódabikarbónával is próbálkoztál, ugyanis az hosszú távon többet árt, mint használ. Leszedi ugyan a fogzománc külső, elszíneződött rétegét, de utána karcosan hagyja a fogfelszínt, tehát még erősebben fog sárgulni. Nem tudom, mennyi, nézz utána, akciók is szoktak lenni, és valószínű egészségpénztári kártyára is lehet, akkor meg 20%-ot visszafizet az állam (ha amúgy van annyi adód). Nem lehet egyébként, hogy belül fogköves a fogad, és az van elszíneződve, azt látod kosznak?
2017. dec. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Bizony rágyújtottam reggel, meg utána is....meg most is.

Próbálom szabályozni, beosztani óránként 1 szállra.

Most néztem meg, hogy mi az a fogkő, és igen, pont az van a fogam hátsó részén.

Nem tudom mitől lett ilyen.

2017. dec. 18. 13:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Akihez én járok ott 20.000 Ft állcsontonként a fehérítés.
2017. dec. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az elszíneződést a fogaidon el lehet távolítani egy depurálással (ultrahangos fogkőleszedés), ami a zománcot nem károsítja, de a fogkövet és az elszíneződéseket gyönyörűen leszedi. Kb 2 hete jött hozzám egy páciens, akinek szintén ilyen problémája volt, hogy el voltak színeződve elég csúnyán a fogai és 1 óra alatt eltüntettem neki. :)

Szóval mindenre van megoldás, keress fel egy fogorvost, kb. 20 ezer forint egy ilyen kezelés, ez nyilván fogorvostól függ, hogy mennyit kér el. Ha komolyabb akadályok nincsenek, akkor meg leszel elégedve. :)

2017. dec. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!