Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit szólnának, tennének a...

Mit szólnának, tennének a szüleim?

Figyelt kérdés
BED(kényszerevés)-ben szenvedek. Már mindent megpróbáltam, de nem segített. Most is hányingerem van a zabálástól. Az a kérdésem lenne, hogy ha elmondom a szüleimnek mérgesek lesznek? Vagy csalódottak? Akivel már történt hasonló, kérem írjon.

2018. júl. 3. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Szerinted nem tunik fel nekik, hogy allandoan kizabalod a hutot es akkora a segged, hogy nem fersz ki az ajton?
2018. júl. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a feltételezést, hogy kövér vagyok. Valójában 45 kg vagyok, mert szerencsére még csak 3 kg jött fel (ami nem is igazán zavar). De tudom, hogy hülyeséget csinálok és abba akarom hagyni. Ja, és szerinted nincs zsebpénzem? Rohadtul szégyellem, de szinte minden pénzem a falásrohamaimra ment el. Kérlek, ha érdemben nem tudsz hozzászólni, inkább maradj csendben!
2018. júl. 3. 16:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Pszichológusra van szükséged.
2018. júl. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem vagyok ebben biztos. Lehet csak most kitágult kicsit a gyomrod. Nem tudom milyen magas vagy, és hány éves? Ez nagyon is számít. Még mindég jobb, mint az anorexia. Ezen tudsz segíteni.
2018. júl. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Tudom elsőre talán klisének hangzik, de jó lenne elmondanod és kitalálni neked valami jó étrendet, ami egészséges és napi 4x-5x étkezéses, így talán enyhül az éhségérzeted, mivel a két étkezés között nem telik el olyan sok idő. Ha vannak kedvenc ételeid azokat se vond meg magadtól, mert csak jobban fogod kívánni.

Ha nagyon nem akarok elmondani mert szigorúak, akkor próbáld meg egyedül, de ha nem megy, beszélj velük.

2018. júl. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem azzal van a baj, hogy szigorúak lennének, csak félek, hogy csalódni fognak bennem... Ráadásul a szemükbe nem tudnám mondani... A legjobb ötletem eddig az, hogy írok egy levelet és este kiviszem a konyhába, hogy reggel megtalálják...
2018. júl. 3. 20:22
 7/9 anonim ***** válasza:
A levél nem rossz ötlet, anno én is csináltam ilyet, amikor nem mertem valamiről beszélni. Lesz idejük átgondolni, szóval akkor írd le.:)
2018. júl. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csalódottak akkor lesznek ha nem avatod be őket a gondjaidba, mert azt fogják gondolni hogy nem bízol bennük. Az én szüleim is évekig voltak kizárva az életemből. Utána segíteni akartak. Senki sem haragszik a gyerekére ha beteg.
2018. júl. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kétesélyes. Én OCD-s voltam majdnem 10 évig, mikor már nagyon a padlón voltam megpróbáltam elmondani mi is ez. Nem igazán értették a dolgot, és végül még jobban úgy éreztem hogy magam vagyok, mert sok esetben voltak olyan megnyilvánulások amik úgy jöttek le, hogy dilisnek tartanak.


Nem tudom szüleid milyenek, de szerintem csak akkor beszélj erről ha biztos megértenék ha nem inkább vagy keress szakembert vagy forumokon stb sorstársakat, velük sokkal könnyedebben tudsz beszélni erről, én is találtam embereket, akik szintén OCD-sek voltak, az azért elég sokat segített, hogy tudtam nem vagok egyedül, és voltak akikkel meg tudtam beszélni ezeket a dolgokat.

2018. júl. 6. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!