Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozásnál elkerülhető...

Fogszabályozásnál elkerülhető a foghúzás? :S

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 éve járok fogszabályozó szakorvoshoz, mivel a fogaim már hét éves korom óta(mióta kiestek a tejfogaim), szörnyen ferdén nőttek. 1 évig hordtam egy ún. "kivehető készüléket",(mivel túl kesekny volt az állkapcsom), és a legutóbbi kontrollon azt mondta a doki, hogy most már rögzített fogszabályozóra lesz szükség. Viszont van 1 probléma: Én azon aggódom, nehogy fogat kelljen húzni. Nem azért mert fáj,(persze ez is benne van), de Szüleim és én is gyakran tanulmányozzuk a Természetgyógyász Magazinokat, mely szerint azoknak az embereknek, akiknek egészséges fogat távolítanak el, eltorzul az arcuk, és "próbababa-mosolyuk" lesz... Arról is hallottam, hogy minden fognak megvan a maga szerepe a szájban, és egy-egy fog valamely belső szervhez kötődik.

Egyébként most vettem észre, hogy felső fogsoromnál (hátul), elkezdtek nőni még fogak, nemtudom, hogy azok a bölcsességfogak lehetnek-e...

Szóval már ezért is kérem a segítségeteket, mi a tapasztalatotok,(esetleg akinek már volt fogszabályzója!)

Megoldható-e a fogszabályzás fogeltávolítás nélkül?

/Mi a véleményetek a fent leírtakról?

12/L


2010. júl. 5. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire és milyen fajta fogproblémád van. Nekem pl. azt mondták 2 helyen is, hogy ötöt kell húzni. Na oda sem megyek! :)

Egyik helyen viszont azt mondták, hogy megoldható húzás nélkül! Hoppá!

Az, meg amit édesanyád olvas csak hülyeség(legalábbis az én számomra). Majd bioszból tanulni fogod részletesen, logikusan a dolgokat.

2010. júl. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

ja, még annyit: bölcsességfogad azért nem lehet, mert:

-ebben a korban nemigazán szoktak előjönni

-ha még nem is látod őket, érezni fogod, mert iszonyat fájdalmas!

2010. júl. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Nekem több,mint fél éve fogszabályzóm van,és nekem kellett húzni fogat...alul nem,csak felül kettőt...

És igaza van az előttem lévőnek,h az a fog problémától függ,mennyit húznak ki,nekem mind2 egészséges volt és nem értettem,h mért nem a rossz fogaimat távolították el,amik tömve vannak :/

2010. júl. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem sem fognak fogat huzni, az mas kerdes, hogy ki kell muteni a bolcsessegfogaimat, de az azert, mert rosszul nonek es nincs hely a szamban
2010. júl. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem ma reggel tették fel a a felsőfogszabályzót. Kettőfogamat húztak felül és alul is kettőt kell. Ne higyj ezeknek a lapoknak mert ahhoz hogy egészségesen tudd használni a fogaidat rendbe kell tenni! aKár húzással is, mert lehet hogy pont tipikus a szabálytalanságod mondjuk egy példa? fogszűkület, félreharapás.(lehet hogy neked egyiksem a kettő közül ,csak példa volt) Ahhoz hogy rend legyen a szádban valószínű hogy húzni kell. Általában azért nőnek rendellenesen a fogak mert kicis a szájban a hely nekik és ezáltalá összetolódnak kifeléállnak. És mivel már nem áll rendesen enm úgy használod ahogyan azt kéne és elkezdenek romalni(lyukadni stb.). Én is viszolyogtam a húzástól ráadásul négytől de inkább ez mint hogy 10év múlva már műfogakkal kelljen járnom.
2010. júl. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Nekem is volt fogszabályzóm,és ki is húzták 3 fogamat azért mert a fogsorom túl kicsi,a fogaim pedig nagyok...ezért eléggé összetömörülve/ferdén nőttek.De miután kihúzták a fogakat,lett elég hely a többinek :D Ma már meg se tudná mondani senki h ki lett húzva akár 1 is.

De ha a te fogaid úgy nőttek,h kis 'hézag' van köztük,akkor nem fognak húzni...

Amit pedig a magazin írt:sztem nincs összefüggésben a két dolog.

2010. júl. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19:02 : Az, hogy a fogak kuszan allnak onmagaban nem jelenti azt, hogy kesobb elveszti az illeto a fogait. Nekem keresztharapasom van, ezt muszaj szabalyozni, mert ez tenyleg ahhoz vezethet, hogy kiesik a fogam, de pl elol kicsit kiallnak a felso fogsoromon az elso fogaim meg az alson kusza az elso negy, es azt mondta a fogorvosom, hogy semmi bajom nem lesz, ha nem szabalyozzuk, csak fogselymezzek. Ezt a mindenfele emesztesi zavart, "mufogat" stb csak azert meselik be a gyerekeknek, hogy ne ellenkezzenek:)
2010. júl. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Ó, akkor neked hasonló problémád van mint nekem!!!

Nekem is keresztharapásom volt...

Am. mindenkinek kössz a válaszokat!

2010. júl. 6. 13:44
 9/11 anonim ***** válasza:
00:16 16éves vagyok 4éve győzködnek hogy csináltassam meg, nem csak bebeszélik...Azért csak most kezdtem el mert féltem hogy fémallergiás vagyok. Nekem elsősorban azért kell szabályzoni mivel nem állnak rendesen-->nem úgy használom őket mint alapból kellene-->három tömött fogam van már. Ha konkrétan nem is a kieséshez vezet(ez csak egy szélsőséges példa volt ez sem lehet kizárt) de tény hogy romlik.
2010. júl. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Számold középről,hány fogad van,8 mindkét oldalon a teljes,tehát ha a 8. nő akkor az a bölcsességfog,de 12 évesen ez inkább a 7. fog lesz.
2010. júl. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!