Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozásnál elkerülhető...

Fogszabályozásnál elkerülhető a foghúzás? :S

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 éve járok fogszabályozó szakorvoshoz, mivel a fogaim már hét éves korom óta(mióta kiestek a tejfogaim), szörnyen ferdén nőttek. 1 évig hordtam egy ún. "kivehető készüléket",(mivel túl kesekny volt az állkapcsom), és a legutóbbi kontrollon azt mondta a doki, hogy most már rögzített fogszabályozóra lesz szükség. Viszont van 1 probléma: Én azon aggódom, nehogy fogat kelljen húzni. Nem azért mert fáj,(persze ez is benne van), de Szüleim és én is gyakran tanulmányozzuk a Természetgyógyász Magazinokat, mely szerint azoknak az embereknek, akiknek egészséges fogat távolítanak el, eltorzul az arcuk, és "próbababa-mosolyuk" lesz... Arról is hallottam, hogy minden fognak megvan a maga szerepe a szájban, és egy-egy fog valamely belső szervhez kötődik.

Egyébként most vettem észre, hogy felső fogsoromnál (hátul), elkezdtek nőni még fogak, nemtudom, hogy azok a bölcsességfogak lehetnek-e...

Szóval már ezért is kérem a segítségeteket, mi a tapasztalatotok,(esetleg akinek már volt fogszabályzója!)

Megoldható-e a fogszabályzás fogeltávolítás nélkül?

/Mi a véleményetek a fent leírtakról?

12/L


2010. júl. 5. 17:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Hát ugye meg kell fizetnünk a fáról való lemászásért :) Nem vagyunk már ragadozók, csökkent az arckoponya mérete, nőtt az agykoponyáé. Kevésbé fér el ugyanannyi fog, ezért torlódnak, ferdén nőnek ki, stb. A kényelmetlen és rettegett fogeltávolítással készít helyet a szabályozó orvos a bent maradó többi fognak. Az egész mesterkedés arra megy ki, hogy lehetőleg szabályos fogsorívet és megfelelő harapást lehessen kialakítani. Amerikában a bölcsességfogakat rutinszerűen veszik ki. A félig, vagy ki sem nőtt, fekve bent rekedt bölcs. fogak is rossz irányba tolják az összes többi előtte lévő fogat. Ezért célszerű eltávolítani. Néha ez sem elég. Ilyenkor eltávolítják az 5-ös kisörlőket. Az itt felszabadult helyekre szépen be lehet utána mozgatni a mellette szabálytalanul állókat és lehet rendezni a metszőket. A kezelés végére észre sem lehet venni, hogy onnan hiányzott a fog. (Nagyon szép, mindenki számára érthető animációkat lehet találni ezekről a beavatkozásokról a Y*****e videomegosztón.) Lehet, hogy az orvos nem mindig magyarázza el pontosan, hogy mit miért tesz és bizony iszonyú türelem (évekig is tarthat)és együttműködés kell a megfelelő eredmény eléréséhez.
2010. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!