Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés utáni problémák....

Gyökérkezelés utáni problémák. Valaki tud erről valamit?

Figyelt kérdés

Nos.. a történetem elég hosszú lesz, de bízom abban hogy valaki tud valami hasznos választ adni. Nagyon fontos lenne.

A történet a következő:

Márciusban elmentem a fogdokimhoz, mert az első két fogam kicsit kezdett már lyukasodni. Nem fájt meg semmi, de kicsit csúnyácska volt hogy kezd feketedni. Megkértem, hogy csinálja meg. Megcsinálta. Azóta amióta betömte folyamatosan érzékeny volt a fogam hidegre, melegre. Alapjába véve nem fájt, csak ha hideget vagy meleget ittam/ettem. Ezt tűrtem kb júniusig. Június közepe fele elmentem egy másik orvoshoz aki kiszedte a tömést és azt mondta mivel baromi nagy lyuk van rajta (amit az előző orvos csinált) ezért gyökérkezelést kell csinálni. Meg is csinálta ott helyben, rakott bele ideiglenes tömést meg olyan gyógyszeres izékat is tömött bele. Ez egy keddi napon történt. Csütörtök reggel úgy ébredtem hogy azt hittem majd szétszakad a fogam és folyamatosan lüktetett, zabáltam a fájdalomcsillapítókat és nem múlt a fájdalom. Pénteken vissza mentem hozzá, mondtam hogy erős feszítő érzést érzek és folyton lüktet. Kiszedte a cuccokat belőle, azonnal megkönnyebbültem. Kicsit még kipucolgatta, de érdekes módon nem éreztem hogy lenne még benne ideg. Csak maga a fogam fájt. Azt mondta nem rak bele tömést, csak belenyomott egy gyógyszeres vattát és azt mondta 1 hét múlva menjek vissza. Azután nem volt semmi bajom, nem fáj, viszont igen érzékeny volt nem csak maga a fogam, hanem fölül a gyökerénél is. 1 hét múlva visszamentem (ez volt múlthéten), még mindig érzékeny volt és panaszkodtam is, hogy csöppet büdi az a vatta :D Kipucolta ismét, megint nem éreztem hogy lenne benne ideg, de maga a fogam még mindig nagyon érzékeny volt. Akkor nem rakott bele semmilyen gyógyszeres dolgot, csak egy ideiglenes töméssel fogta magát és lezárta a lyukat hogy a kaja ne menjen bele. Most csütörtökön, azaz holnap kell visszamennem hozzá, de ma éjjel arra ébredtem hogy belehasított a fájdalom a fogamba és ismét lüktetni kezdett. Alapjáraton nem fáj, csak ha mozgatom rajta az ajkamat, tehát a különféle grimaszoknál érzem hogy húzódna kicsit és a gyökerénél az ínyem érzékenyebb lett. Mi lett volna a gond? Beütni biztos nem ütöttem be szerintem alvás közben sehova, mert akkor szerintem már rég elmúlt volna. Nagyon beparáztam. Sokan mondják, hogy műteni kell meg fölvágni az ínyt és stb, de múlthéten vagyis az előző alkalomnál elküldött röntgenre és nincs ott semmi. Mi baja lehet a fogamnak?:( Nagyon félek :( Valaki járt már így?? Tulajdonképpen az a baj, hogy kb majdnem 3 hete nem képes meggyógyulni a fogam, mert még mindig érzékeny és betömni se lehet. A röntgen se mutat semmilyen rendellenességet. Mi lehet a gond?? Ennyire belenne gyulladva?? Vagy csak azért kezdett el fájni, mert jön egy front?:S:S Nem értem:((


Köszönöm, hogy elolvastad, és a választ is köszönöm, ha írsz :)


2010. júl. 7. 12:50
1 2
 11/11 anonim válasza:

szia nekem tegnap csinált gyökérkezelés és nekem is csak tűket nyomkodott fel jövő hétfőn mennem kell gyógyszeres kezelésre mert gennyes igaz abba is hagyta de kipucolta és azt mondta jövőhéten folytassa ha bármi van héten hívja fel

Ínyem is begyullad volt tiszta vörös

2017. jún. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!