Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szállodai dolgozóként van...

Szállodai dolgozóként van okom aggodalomra?

Figyelt kérdés
Egy szállodában dolgozom, szobalányként, de egy kicsit félek a fertőzésektől, betegségektől. Ugye szállodába az emberek kiélik vágyaikat, mi van ha például egy HIV fertőzött ember spermájával érintkezem és mondjuk pont elkaparok egy pattanást az arcomon vagy megvakarom magam olyan helyen utána. Lehet ilyenből bajom? Elkaphatok így valamit?
2019. aug. 16. 09:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Viselj gumikesztyűt. Én azt tenném.
2019. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Dolgozz kesztyűben kényes helyeken, pl. a wc-ben, fürdőben. Én még az otthoni wc-t, fürdőt is kesztyűben takarítom, eleve a tisztítószerek miatt.

Ágynemű áthúzásnál meg nem hiszem, hogy elkapnál bármit is. Ha mégis látsz valami gyanús foltot, akkor ott is használj kesztyűt.

Egyébként meg nem élik ki a vágyaikat, hanem élnek ugyanúgy, mint otthon, és ebbe az is beletartozik, hogy esetleg szexelnek.

2019. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
A HIV vírus nem így terjed, pattanás által nem tudod elkapni. Ha megszúrnád magad HIV fertőzött által használt tűvel magad, akkor sem 100%, hogy a vírus megfertőz, és még kisebb az esélye, hogy AIDS-es lennél. Ha hozzáérsz a spermához, azon kívül, hogy undorító, semmi bajod nem lesz
2019. aug. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A hiv vírus az emberi szervezeten kívül perceken belül teljesen elveszíti a fertőzőképességét. Nem hallottam róla, hogy Magyarországon előfordult volna, hogy általad írt módon bárki elkapott volna bármilyen komolyabb betegséget. Még az a barátom sem, aki évtizedek óta dolgozik hajléktalanszállón.
2019. aug. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nincs. Egy szállodában sincs több kórokozó, mint egy busz kapaszkodóján, vagy egy közért kilincsén.

Egy egészséges ember immunrendszere simán elbánik ezekkel.

2019. aug. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2019. aug. 16. 21:28
 7/14 anonim ***** válasza:
Kesztyűben dolgoznak a szállodai szobalányok
2019. aug. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát én kesztyű nélkül biztos, hogy nem fogdosnám meg más után a foltos lepedőt/ágyneműt, pedig takarítóként dolgozom.
2019. aug. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nálunk nem abban csinálják, nem is kaptam.
2019. aug. 19. 00:48
 10/14 anonim ***** válasza:
Csöves hotel lehet akkor, minek dolgozol ott? egyáltalán minek megy valaki szobalánynak nem vágom
2019. aug. 19. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!