Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Másnál is előfordult már...

Másnál is előfordult már ilyen, hogy a nyár kellős közepén náthás legyen?

Figyelt kérdés

Nem ittam hideget, se jégkrémet nem ettem, úgyhogy nem értem mi lehet ez (allergia se jöhet szóba). Még télen se szoktam megfázni, inkább tavasszal jön ki rajtam, de ez most hihetetlen. Folyik az orrom (taknyos), a hangom is nagyon beteges, fáj a fejem, az orrom már nagyon piros a sok fújástól.


Szinte már szégyellem magam hogy ennyire náthás vagyok. Nincs időm kikúrálni magam, dolgozni kell, de sajna így nagyon nagy szenvedés. Esetleg este egy jó forró teát csinálok, hátha meg bírom inni.


Szívesen fogadok mindenféle házi praktikát orrdugulás ellen! :)


2019. aug. 26. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A vírusoknak/baktériumoknak nem szólt senki, hogy nyár van.
2019. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondták: a kórokik nem mennek nyaralni :D


Ám meg a túl sok klímázás is okozhatja.

2019. aug. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"(allergia se jöhet szóba)"

Dehogynem! Legtöbbeknél úgy van az, hogy hosszú évekig semmi, aztán egyszer csak diagnosztizálják náluk is a pollenallergiát. De persze vírus is lehet, vagy akármi. Igyál sokat, az biztos nem árt, és ha baci, könnyebben kiürül. Ha viszont allergia, akkor még el fog tartani egy darabig, mert csak mostanában durvul be a parlagfű. Akkor viszont az orrdugulásra szerintem ne kezdjél el orrcseppeket vagy orrspray-t használni, hanem csak sima, fiziológiás sóoldatot tartalmazó valamit (ami gyakorlatilag sima, sós víz - pl. Sterimar néven fut) szerezz be és/vagy sima vízzel mosogasd ki az orrlyukaidat naponta többször (pl. minden kézmosás kapcsán egyszerűen nyúlj bele többször is a vizes ujjaddal az orrlyukakba).

2019. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, írtam is ki kérdést ide, pár napja! Én már lassan 1.hete hogy meghűltem, fáj a torkom, fejem, iszonyat gyenge vagyok, ver a víz is, sőt 1.napig hasmenésem is volt. Soha nem szoktam nyáron beteg lenni :( Igyál te is sok teát, c.vitamin,gyümölcs, kerüld a hideg italokat,ételeket...és pihenj tudom ez a legnehezebb, mert dolgozni kell.
2019. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Orrspray-t soha sem használtam, köszi az eddigi válaszokat!
2019. aug. 26. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!