Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HIV Pozitívként hogyan tovább?

HIV Pozitívként hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok, körülbelül 8 hónapja, hogy megtudtam, HIV pozitív vagyok, derült égből villámcsapásként ért, mivel csak egy várandós barátnőmet kísértem el anonim tesztre, és akkor már úgy voltunk vele, hogy nekem is végezzünk el egy tesztet.

Sajnos itt meg kaptam életem eddigi legrosszabb hírét, rá 2 hónapra már el is kezdtem a gyógyszeres kezelést, ennek fél éve már. Azóta is rendhagyóan szedem, mindent próbálok megtenni hogy ne károsítsam magam jobban.

A baráti körömben mindenki akinek elmondtam megértően állt hozzá, azóta se távolodtunk el, viszont mostanára egyre rosszabb a lelki állapotom, minden nap halálfélelmem van, este sírok a tudattól, hogy hogy lehettem ekkora szerencsétlen és miért pont velem történik ez meg.

A fertőzésről nem mondom, hogy nem tehetek, mert felelőtlen voltam, egyszer, meg is lett az ára, bíztam valakiben akivel kapcsolatban voltam már fél éve.

Miért pont mostanság jön elő bennem ez az érzés nap mint nap? Semmi különös nem történt az elmúlt időszakban, mégis gyötör mindig, pedig az elején meglepően jól fogadtam, mióta ilyen a lelki állapotom a munkában is vannak problémáim, ezen kattogok, nem tudok aludni, pihenni, és ez is aggaszt, hisz ezek is rontanak a helyzeten.

Esetleg van itt olyan aki hasonló cipőben jár mint én? Beszélgetni.. szerintem ez is probléma lehet, hogy nem ismerek velem egy sorsú embereket, és külső szemlélővel pedig nem tudok nyíltan beszélni ezekről.

22/F BP.



2019. dec. 2. 14:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%

Azt leirhadnád hogy hogy és kitől kaptad el, ha tudod egyáltalán. Én nem tudok segíteni , de hátha leirod bővebben és érthetően akkor majd lesz aki hasonló cipőben jár és hozzá szól.

Már csak azért is kellene több mindent leírni hogy biztos lesz aki ebből tud tanulni, okulni.

Tehát hogy mit és hogyan nem szabad csinálni.

Mert ahogy az ember olvasgat több mindent , arra jövök rá hogy borzasztó felelőtlenek az emberek, főleg a fiatalok.

Itt gondolok arra is hogy amikor azt kérdezi valaki hogy mitől lehet berugni gyorsan, na ezt én nagyon furcsának találom. De mindenben van ilyen, hogy a kiváncsiság hajtja az embereket.

Még annyit hogy az orvosok mit mondanak, mivel vigasztalnak?

2019. dec. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az akkori páromtól kaptam el, óvatos vagyok alapvetően, vele is 4. hónap után feküdtem le elsőnek védekezés nélkül, mikor megvolt már a bizalom, hiba volt, de nem hibáztatom, ő se tudott róla hogy ezt hordozza, azóta szétmentünk, én nem tudtam ránézni ezek után, akkor is ha nem szándékos volt.


Az orvosok azzal nyugtatnak / bíztatnak, hogy ez semmiben nem befolyásol, mivel hamar elkezdtem a kezelést, vagyis a fertőzést követően pár hónapon belül, így annyi "károm" lesz ebből az életemben, hogy naponta szedem a 2db gyógyszert, és mivel a gyógyszer elég kemény így különböző máj betegségekre, illetve csontritkulásra hajlamosabb vagyok. De mivel figyelek az életmódra és szedem tisztességesen a gyógyszert így már nem is fertőzök, még ha ne adj isten védekezés nélkül le is feküdnék valakivel, mivel a vírusszámom olyan alacsony.

Csak a tudat gyötör, hogy ez bennem van, undorodom magamtól miatta.

Remélem minden kérdésedre választ kaptál ezzel,vagy ha nem szólj. #1

2019. dec. 2. 15:05
 3/15 anonim ***** válasza:
Ki lehet vezetni a HÍV vírust Matrix Dropsokkal!!
2019. dec. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3#. Pontosan mire gondolsz? Legjobb tudomásom szerint jelenleg egy kutatás folyik amivel végleg meg lehet szüntetni a vírus szaporodását, de ez is még csak nagyon kezdetleges, és 10 év alatt 3 embert sikerült ezzel kigyógyítani, nagyon kevés emberen lehet alkalmazni.


Rákerestem neten arra amit mondtál de igazán nem találtam semmi infót.

2019. dec. 2. 15:41
 5/15 anonim ***** válasza:
19%
Egy várandós kismama miért megy egy anonim HIV tesztre?
2019. dec. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Korábban sose volt, és aggódott minden miatt,bár egyértelmű volt, hogy nála nem lesz probléma, de gondoltuk megnyugtatja a lelkét ha ezt is ki zárhatja.
2019. dec. 2. 17:16
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

A partnereid veled azonos neműek voltak? Ha nem szeretnél válaszolni, ne tedd..

2019. dec. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Igen, velem azonosak, meleg vagyok.
2019. dec. 2. 18:25
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Szia, próbálj meg pozitívan gondolkodni,ezen már nem tudsz változtatni, de szerencsés vagy mert elmentél és kiderült és gyógyszerekkel tudnak segíteni rajtad.Gondolj bele mi lett volna, ha nem mész el. Kaptál még egy esélyt. Most próbálj meg belegondolni abba, hogy vannak mentális betegek, cukorbetegek, szívelégtelenségben szenvedők, asztmások, allergiások stb... stb... és életük végéig kell szedjék ugyanúgy a gyógyszereket. Te is közéjük tartozol. Ne gondolkodj annyira neked milyen betegséged van, ne menj annyira bele,mitől lesz jobb? A lényeg hogy kezelve van és nem fertőzöl. De természetesen, ha lesz párod mond el neki, hogy mi történt veled és kezelik, nem vagy fertőző. Ha a párod és közted kialakul egy érzelmi kapcsolat, megértő lesz.

Én a helyedbe ha ezen kattognék, hogy májbeteg leszek meg csontritkulasom lesz, próbálnék tenni ellene, szedjed a vitaminokat a kalciumot kicsit nagyobb adagban, turbozd fel a tested, egyél sok fokhagymát, kurkumát, spenótot meg ilyen májtisztitó ételeket. Egyél sokkal egészségesebben. Menjél edzeni, tartsd magad jó formában, hogy jobb legyen a közérzetet. Nincs semmi veszve.

2019. dec. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak, nem vagyok elkeseredve, ezek közül mindet tartom, tényleg figyelek magamra, azóta edzek is és egész szépen fejlődök :)

Itt az utóbbi időben előjött szorongás érzéseket nem tudom hová tenni, csak ez érdekelne, hogy más hozzám hasonló is át esett-e már ezen.

2019. dec. 3. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!